avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate AnaMaria78

Activitate AnaMaria78

Buna ziua, vineri la sfarsitul orelor de curs copilul meu a venit acasă plângând si f speriat ca in incinta scolii, mămica unei colege de clasa la agresat fizic si verbal pe copilul meu de fata si cu ceilalti copii si colegi de clasa. Mentionez ca totul s- a intamplat pe holul scolii . Mai grav este ca acest specimene de mama si- a pus fata sa- l bată si ea si sa- l tragă de par si sa- l înjure in timp ce aceasta il tinea de mâini pe copil sa nu fuga. In ajutorul copilului meu a sărit în coleg de clasa si doar atunci el a putut sa fuga spre casă. Am luat legatura imediat cu dna invatatoare si dna directoare urmand ca luni dimineata sa ne întâlnim la scoala si sa rezolvăm problema. Doresc sa stiu legal ce pot face impotriva acestei " mame" ca dânsa sa fie trasa la raspundere pt faptele ei. Va multumesc si astept cu nerăbdare raspunsul dvs. Multumesc!
Buna ziua, sunt angajata cu carte de munca din luna Aprilie 2013 si doresc sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere copil, mentionez ca la sfarsitul lunii Noiembrie inceputul luni Decembrie urmeaza sa aduc pe lume un copil si nu stiu daca ma incadrez sau nu. Va multumesc! :)