avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru57

Activitate alexandru57

Răspuns la discuția Loc de veci Ghencea civil
Multumesc pentru informatii.Intradevar eu am un act de concesiune care este pe numele tatalui meu,decedat in anul 2011.Mama este decedata si ea cu mult timp inaintea tatalui meu.fratele meu a decedat si el la o saptamana dupa decesul tatalui....deci dezbaterea concesiunii locurilor de veci (pentru ca sunt 2.)a ramas sa fie facuta intre mine,cumnata mea si nepotii mei.Locurile sunt la cimitirul Ghencea civil si administratia nu vrea sa-mi mai primeasca taxa anuala decat daca rezolv problema asupra calitatii mele de urmas al tatalui meu care avea concesionate cele doua locuri de veci.Din cauza ca nepotii sunt plecati din tara notarul nu poate sa ne faca dreptul de mostenire a unui loc pe numele meu si un loc pe numele cumnatei care imparte si cu copii cel de al 2-lea loc de veci .In aceasta situatie va rog respectuos sa-mi spuneti ce ar trevbui sa fac pentru a nu pierde locurile de veci unde sunt inmormantati rudele familiei mele, parintii si fratele.

Am o mostenire inca nedezbatuta in urma mortii tatalui si a fratelui meu,care consta in doua locuri de veci in cimitirul ghencea civil.trebuie sa ma prezint la notar cu nepotii in numar de trei si cumnata mea dar cei trei nepoti nu sunt de gasit.ce pot face in aceasta situatie.

(Interventie moderator:Va rugam sa nu mai scrieti cu majuscule, acest fapt contravine regulamentului forumului)