avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate doru58

Activitate doru58

Este adevarat ca, termenul de prescriptie, in acest caz, nu este valabil?...Avand in vedere ca, la fiecare sfarsit de an, a fost emis cate un acte normativ, prin care se statua ca, in anul urmator, articolul in cauza, ,,nu se aolica,,?
Ce ar fi de facut in aceasta situatie?...de prescriptie,,...sa depunem actiune la CEDO?
Am iesit la pensie din cadrul M.A.I., la data de 18.07.2013. Nu am primit ,,salariile compesatorii,,, intrucat, in fiecare an, din 2011, acest drept, in baza unor acte normative, nu ,,s-a aplicat,, ....In prezent, am dreptul sa deschid o actiune in instanta?...Va intreb acest lucru deoarece, am auzit ca, exista un termen de prescriptie, de 3 ani!!! Cu multumiri anticipate,
Multumesc pentru raspuns....Va mai rog sa-mi spuneti daca, exista vreun termen de prescriptie?...avand in vedere ca, am trecut in rezerva la data de 18.07.2013...respectiv daca mai pot deschide o actiune in instanta?...Cu multumiri anticipate...
Nu mai inteleg nimic!!!...Daca am iesit la pensie din M.A.I., in luna iulie 2013, am dreptul la recalculare?...Precizez ca, am depus o cerere in acest sens. Daca am dreptul, cu cat ar putea sa ,,creasca,, pensia?
Va multumesc anticipat,
Ce articol si din ce lege, stabileste vechimea pentru functionarii publici cu statut special, pentru a putea beneficia de pensie?
Daca in prezent, exista vreun act normativ, prin care sa nu se aplice acordarea drepturilor legale?
Am contractat un credit la o banca, cu ipoteca, pe termen de 15 ani si am achitat creditul in 10, iar in acesti 10 ani, an de an, am achitat si aproximativ 300lei/an, reprezentand Asigurare pe viata....Societatea de asigurari, trebuie sa-mi inapoieze vreo suma de bani?
Discuție Divort la notar
Va rog sa-mi spuneti si mie....Daca am depus cerere de divort la judecatorie, deoarece sotia nu era de acord cu divortul, mai pot sa divortez la primarie? Acum sotia este de acord cu divortul....Nu avem copii, casatoria a durat mai putin de un an.
Cu multumiri anticipate,
Va rog sa-mi transmiteti, daca s-a mai ,,dat,, vreo ordonanta pentru anul 2016, prin care nu se aplica articolul, prin care pensionarii M.A.I., nu primesc ,,sakariile compesatorii, de asemenea care este aceea...