Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar

Va rog sa-mi spuneti si mie....Daca am depus cerere de divort la judecatorie, deoarece sotia nu era de acord cu divortul, mai pot sa divortez la primarie? Acum sotia este de acord cu divortul....Nu avem copii, casatoria a durat mai putin de un an.
Cu multumiri anticipate,
doru58, utilizator
Ca sa divortati la notar sau starea civila, trebuie sa renuntati la actiunea in instanta ca sa va primiti certificatul de casatorie inapoi.
Prezentati-va la primul termen in instanta, ziceti sa sunteti de acord cu divortul si scapati, nu aveti decat primul termen si scapati si mai ieftin.