avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 150 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters300480

Activitate ContSters300480

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Pentru colegii SNG care au depus cele 2 caracterizari la Curtea de Apel Iasi, vi s-a luat si un interviu?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Stie vreun/o coleg/a cand incep exact cursurile?
Dar cuantumul indemnizatiei care se acorda lunar? Pe net circula tot felul de variante.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Va spun din experienta anilor anteriori ca se admit foarte putine contestatii si ca exista si posibilitatea ca nota sa scada. Iti asumi un risc atunci cand faci contestatie. Probabilitatea existentei unei erori e destul de mica pentru ca fiecare lucrare a fost corectata de catre 2 profesori. Lucrarile au fost corectate la sange, s-a scazut si pentru exprimare, pentru ce s-a scris in plus, pentru lizibilitatea textului, s-a urmarit daca ceea ce s-a scris corespunde cat mai fidel textului de lege/din cod.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ramonastreanga a scris:

cand vom afla daca se vor suplimenta locurile? o sa anunte pe site-ul de la sng sau cum se procedeaza, s-au mai suplimentat in anii trecuti? eu am luat 8,64 si o sa fac contestatie sunt inaintea mea cu note intre 8,69-8,64 in jur de 11 persoane, eu la organizare am luat 9,33 si nu sunt lamurita de unde s-a scos punctajul asta cu 0,33 pt ca dupa barem trebuia sa fie nota (sutimi)cu 0,25 sau 0,50 sau 0,00 sau 0,75 nu stiu cum s-a ajuns la 0,33,voi cei care mai aveti asa cum credeti ca au ajuns la punctajul acesta pt ca tr sa se respecte punctajul de la barem ca doar de aceea l-au afisat,eu la organizare nu am gresit decat subiectul 3 care era notat cu 0,50 atat,ba chiar la subiectul 4 am scris 6 atributii in loc de 5 cum au cerut ei exercitate de Ministerul Public


Ai luat nota 9,33 pentru ca fiecare lucrare se corecteaza de catre 2 profesori. Daca unul iti pune 9,30 si altul 9,35 se face media notelor puse de cei doi: ar veni 9,325 si se rotunnjeste la 9,33.

Si da ti-a scazut asa:
10 - 0,50 la exercitiul 3 - atributia aia scrisa in plus adica 0,15 a scazut un profesor si altul a fost mai sever 0,20 si a iesit - 0,17

10-
0,5
0,17
---
9,33