avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate MadaTMG

Activitate MadaTMG

Buna ziua,
Am o cunostinta si are un copil de 5 ani ,sunt divortati de 4 ani .
Ar dori sa .i cumpere un apartament copilului ,dar intentia este ca copilul la 18 ani sau mama lui sa nu il poata vinde pentru ca dorinta lui este ca copilul sa nu stea in chirie si neam de neam a copilului sa nu stea sa de.a apartamentul mai departe.
Am inteles ca sub de donatie s.ar putea .
Sau exista vreo clauza mai pentru asemenea cazuri,chiar mi.ar prinde bine o lamurire .

Multumesc frumos!
Daca tatalui meu i sa furat buletinul,noi nu avem locuinta noastra.
Poate sa isi faca cartea de identitate provizorie pe un an?
Multumesc!
Mi-a expirat buletinul, eu nu am casa mea.
Daca iei o casa de la o agentie imobiliara cu contract legal ,tu iti poti face buletinul,sau nu?Sau tre buie sa vrea propietarul.
Nu am familie ,nu am prieteni la care sa apelez.
Ma puteti ajuta cu o lege sau sa ma indrumati cum sa fac.
Multumesc.
Un salut.
Tatal meu a murit in 19 .03 .2016 .
Eu locuiesc in strainatate si sora mea ma anuntat ca sa vin sa deschidem taxa de succesiune,dar exista o problema ca a descoperit ca nu avem contract pe casa si terenuri,nu stim exact daca a pierdut contractul,dar din cat eu imi aduc aminte casa era cumparata de la stat cum se faceau acum 80 de ani treburile,nu stiu sa explic foarte bine acest lucru.Poate sa se duca sora mea la cadastru sa scoata un justificant ca sa putem sa deschidem taxa de succesiune,pt ca ea nu stie exact cum sa procedeze si cu ocazia aceasta daca aveti placerea de a ma indruma cum sa procedam.Daca poate sa faca singura anumite lucruri sau trebuiesc toate actele:cadastru ,etc. sa le facem impreuna.
Va multumesc anticipa!
Buna ziua.am si eu o intrebare ,din curiozitatea mea.Bineinteles daca nu va deranjeaza ca va intreb.Daca doresti sa ceri azil politi pe baza rasismului,discriminari si etc. si altele destul de mari.Cum poti face o cerere pt azil politic si unde sa o trimiti.Va multumesc anticipat