avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate maxi_40

Activitate maxi_40

Buna seara!
Caut arhiva TCIND Bucuresti.
Am lucrat între anii '87-'94 ca sudor. Locul de munca era pe str Muzelor 24 Bucuresti ( lucrari pentru Metrou ).
Am scris catre Arhivele Nationale din str Vacaresti 470 sect 4 si m-au directionat catre sc Concordia SA din str Fantanica nr 32 sect 2 Bucuresti , dar nici acolo nu se poate lua legatura cu cineva telefonic si nici adresa mail nu are.
Daca cineva stie unde se afla arhiva va rog din suflet sa ma ajutati cu o informatie ca sunt din Harsova ,am 65 de ani si am probleme locomotorii.
Acest mesaj a fost scris de o ruda care vrea sa ma ajute fiindca eu nu stiu sa folosesc calculatorul.
Va multumesc si va doresc tot binele din lume.
Buna ziua! Sunt intr-o relatie de 10 ani.Avem impreuna un copil de 8 ani. Eu mai am doi copii dintr-o alta casatorie.La acea data (cu 15 ani in urma)am renuntat la partea mea si le-am dat cu contract de vanzare/cumparare imobilul si celelalte bunuri (ei fiind majori). Acum vrem sa ne casatorim legitim si as dori sa stiu la ce riscuri expun cel din urma copil vizavis de ceilalti doi,in ce priveste starea bunurilor ,pe viitor. As dori sa stiu ce acte se pot face inainte sau dupa casatorie pentru a-l proteja pe viitor pentru a nu fi atacat in instantă ? Va multumesc anticipat !
Buna ziua! Sunt lucrator de penitenciar si as dori sa fac cursurile de formare mediatori,dar mai intai as vrea sa stiu daca sunt compatibile. Va multumesc.