avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Activitate silvian85

Activitate silvian85

* precizez ca societatea se afla in faliment si nu in reorganizare judiciara
Buna ziua ! Stie cineva daca avocatul stagiar este incompatibil cu calitatea de administrator special al unei societati aflata in insolventa respectiv reorganizare judiciara? Va multumesc si va doresc un an nou asa cum vi-l doriti!
Multumesc mult pentru ajutor. Zis si facut. Sarbatori fericite va doresc!
Buna ziua! Spre rusinea mea am introdus actiunea in vederea restituirii taxei speciale de poluare achitata pentru inmatricularea unui autovehicul in Romania, autovehicul inmatriculat deja intr-o tara din Uniunea Europeana insa am omis sa chem in judecata si pe Agentia Fondului de Mediu. Am primit intampinarea AFP prin care invoca exceptia lipsei calitatii procesuale pasive motivand ca AFP doar a incasat taxa respectiva dar suma a fost virata la bugetul AFM. Va rog sa ma ajutati cu un model sau un temei prin care as putea sa introduc in cauza un nou parat respectiv Agentia Fondului de Mediu. Va multumesc
Multumesc frumos
In sfarsit o intrebare la care nu are nimeni raspuns:)
Buna ziua!
In luna ianuarie 2008 am achitat taxa de poluare in vederea inmatricularii unui autovehicul marca Volksawagen. As dori sa recuperez taxa platita. Am inteles ca sumele platite se prescriu in termen de 5 ani, termen ce incepe sa curga de la data de 1 ianuarie a anului urmator al datei in care s-a platit. Am gasit pe internet un model de actiune insa acesta se refera la taxele platite in baza oug 50/2008 insa eu am platit inainte de a fi intrat in vigoare ordonanta mai sus mentionata. Cei de la FISC sunt comozi ca de obicei si refuza sa-mi dea informatii. Va rog sa ma ajutati cu temeiul in baza caruia s-au platit taxele de poluare inainte de a intra in vigoare OUG50/2008. Va multumesc
La penal ati scris toti la ce fractiune au participat A si B? Eu nu am scris si se pare ca am pierdut 2 puncte....bafta tuturor la contestatii
Nedemnitatile primesc punctajul stabilit. S-au respins contestatiile la barem [ link extern ]
uite cum incepe notarea de la minus 2
rezultatele s-au afisat cam in 2 saptamani de la publicarea ultimului barem...stie cineva unde se corecteaza lucrarile? daca se corecteaza toate la sediul central al INPPA sau fiecare centru le corecteaza pe ale sale? multumesc si bafta la corectare