avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Activitate danielasteflea

Activitate danielasteflea

Răspuns la discuția Cerere ajutor judiciar
Buna ziua ,

In ceea ce priveste cererea de ajutor judiciar , pe site este trecuta data de inregistrare 24.10.2013 , nu este fixat niciun complet care judeca aceasta cerere .
In al doilea rand , am trimis prin email , inclusiv declaratia pe propria raspundere , pentru ca nu mai eram in Bucuresti .Deci , cum sa procedez ?
Ma duc maine la arhiva , vad care este situatia , ce anume s-a judecat si ce nu , dupa care depun cerere de reexaminare ? Daca - cumva s-a dat solutie negativa pentru suspendarea provizorie , pot sa cer rejudecarea , avand in vedere situatia sau nu ?
Pe mine ma intereseaza sa obtin suspendarea provizorie - am prima licitatie la data de 06.11.2013 .

Daca nu va deranjez - si in masura in care este posibil -, va rog , sa imi comunicati detaliat cum sa procedez

Multumesc mult ,

Daniela Steflea
Răspuns la discuția Cerere ajutor judiciar
Buna ziua ,

Cererea de ajutor judiciar a fost trimisa pentru suspendarea provizorie (am trecut in ea faptul ca am in grija un parinte bolnav grav , care a si decedat pe data de 21.10.2013 - si nu mai am posibilitatea de a achita cautiunea ).In cererea de ajutor judiciar am specificat faptul ca doresc fie o amanare pentru 3 luni , fie scutire de la plata acestei cautiuni .

Eventual mai pot depune inca odata cererea de suspenadre provizorie pentru aceeasi contestatie ?

Multumesc mult ,

Daniela Steflea
Buna ziua ,

Ma confrunt cu urmatoarea situatie :am depus o contestatie la executare , insotita de o cerere de suspendare provizorie care trebuia sa se judece la data de 23.10.2013 , inainte de judecarea acestei cereri , am transmis prin email o cerere de ajutor judiciar , insotita de actele aferente .La acest moment in site , nu este trecuta nici o solutie , iar data de inregistrare a cererii de ajutor judiciar este de 24.10.2013 , ulterior datei la care urma sa se judece cererea de suspendare provizorie , desi a fost trimisa prin email la data de 21.10.2013 .
Daca raspunsul este negativ , pentru ca nu iau in calcul cererea de ajutor judiciar cum ar trebui sa procedez ?
Pot sa contest incheierea si sa cer rejudecarea atasata fiind si aceasta cerere de ajutor judiciar sau nu ?
Pot cere o ordonanta presedentiala pe aceasta tema , respectiv suspendarea provizorie ?

Multumesc mult ,

Daniela Steflea