avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Activitate anapacaluca

Activitate anapacaluca

sunt insarcinata in 18 saptamini fiind somera in ultima luna acesta expirind pe data de 24 feb.incepind cu data 4 feb.am intrat in concediu medical pina la data de 24 feb.suspendind somajul din cauza incapacitatii temporale de munca.intrebarea mea este cum as putea prelungi aceasta perioada spre a putea intra in concediu prenatal si a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului urmind sa nasc in jurul datei de 22 iul.VA MULTUMESC.
buna ziua, eu am un certificat la peco suceava(asa scrie pe ea) si nu am luat nici odata devidente....asta inseamna ca pot sa o pun si eu in rama?intrebarea mea este ce societate a preluat vechiul peco,si cat ar valora ea chiar daca este o suma nesemnificativa.

va multumesc!

buna ziua, eu am un certificat la peco suceava(asa scrie pe ea) si nu am luat nici odata devidente....asta inseamna ca pot sa o pun si eu in rama?intrebarea mea este ce societate a preluat vechiul peco,si cat ar valora ea chiar daca este o suma nesemnificativa.

va multumesc!
Răspuns la discuția lndemnizatie copil
revin cu o intrebare , exista posibilitatea sa lungesc somajul cu cateva luni(cu un concediu ceva)pana la data nasterii si sa pot beneficia de CCC?Daca da ce,cum si unde trebuie sa ma adresez.
Multumesc!
Răspuns la discuția lndemnizatie copil
va multumesc din suflet..
Buna ziua,la primul copil am beneficiat de indemnizatia pt copil dupa terminarea perioadei de 2ani am incercat sa ma angajez dar nu am reusit sa o fac si intr un final am intrat in somaj.Acum sunt la ultima luna de somaj si am aflat ca sunt insarcinata:sorry:si trebuie sa nasc prin august 2014...intrebarea mea este daca pot face ceva sa pot beneficia si pentru al 2-lea bebe de indemnizatie de copil.Este posibil sa platesc la casa de pensii pt urmatoarele luni pana in august si pe urma sa fac demersurile necesare?
Bună ziua!

Vreau să cumpăr o grădină care are suprafaţa de 18 ari , pe care o deţin de pe timpul colectivului . Poate vă gândiţi cum vreau să cumpăr o grădină care deja o deţin . Păi această grădină avea o casă pe care am cumpărat-o doar printr-o hârtie semnată doar cu martori . Timp de atâţia ani au apărut şi moştenitori dar ei în acte nu au decât 9 ari. Deci în concluzie este posibil să cumpăr de la moştenitori grădina dacă ei au doar 9 ari şi eu plătesc impozit pe 18 ari ? Noul titlu de proprietate va fi cu o suprafaţa de 9 ari sau 18 ?