avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Activitate draghiciadriana

Activitate draghiciadriana

Buna ziua ! Va rog sa imi spuneti si mie cate zile de C.O am de efectuat ? Precizez ca sunt educatoare si in anul 2013-2014 am lucrat de la 1 septembrie pana la 7 aprilie. In acest interval am efectuat Co 5 zile in luna noiembrie , 9 zile in luna decembrie , 5 zile de concediu medical in martie si 5 zile in febroarie, iar din 7 aprilie am intrat in concediu medical pre si post natal pana la 31 iulie cind am intrat in crestere copil pentru 2 ani.
In 2016 am revenit in activitate la 1 aprilie , am luat co 5 zile in aprilie, cate zile de C.O imi mai raman de efectuat avand in vedere ca eu merg in activitate pina la 1 august.
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra!
Buna ziua ! Va rog sa imi spuneti si mie cate zile de C.O am de efectuat ? Precizez ca sunt educatoare si in anul 2013-2014 am lucrat de la 1 septembrie pana la 7 aprilie. In acest interval am efectuat Co 5 zile in luna noiembrie , 9 zile in luna decembrie , 5 zile de concediu medical in martie si 5 zile in febroarie, iar din 7 aprilie am intrat in concediu medical pre si post natal pana la 31 iulie cind am intrat in crestere copil pentru 2 ani.
In 2016 am revenit in activitate la 1 aprilie , am luat co 5 zile in aprilie, cate zile de C.O imi mai raman de efectuat avand in vedere ca eu merg in activitate pina la 1 august.
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra!
Ce trebuie sa fac pentru a fi luata in spatiu de un proprietar de imobil?
Mentionez ca am viza de flotant la o adresa( eu stau in chirie) ,iar acum pentru a * mi inscrie copilul la scoala dorita imi trebuie alta adresa.
Exista posibilitatea de a fi luata in spatiu printr_o declaratie la notar fara a mai merge la politie?
Eu lucrez in invatamant, dar acest criteriu nu exista in prioritatile inscrierii la scoala .
Sfatuiti_ma ce trebuie sa fac? Care sunt cei mai simpli pasi!
Va multumesc!
Ce trebuie sa fac pentru a fi luata in spatiu de un proprietar de imobil?
Mentionez ca am viza de flotant la o adresa( eu stau in chirie) ,iar acum pentru a * mi inscrie copilul la scoala dorita imi trebuie alta adresa.
Exista posibilitatea de a fi luata in spatiu printr_o declaratie la notar fara a mai merge la politie?
Eu lucrez in invatamant, dar acest criteriu nu exista in prioritatile inscrierii la scoala .
Sfatuiti_ma ce trebuie sa fac? Care sunt cei mai simpli pasi!
Va multumesc!
sotia este in crestere copil si a optat pentru perioada de 24 luni,daca se intoarce mai devreme la servici pot eu ca tata sa intru in ccc?
daca esti in crestere copil poti sa fii insotitor pentru o persoana cu handicap
Discuție Accident masina
BUNA ZIUA!
am fost la politie si am depus o declaratie . in ceea ce priveste masina avariata in parcare de cei de la dezapezire, am primit o dovada pentru a*mi repara masina .
Am intrebat ce trebuie sa fac mai departe , iar rspunsul celor de la politie a fost ca daca nu ma martori , nu pot face nimic , decat sa merg si sa repar masina pe cheltuiala mea, ei nu se pot implica in aceste cazuri.
CE POT FACE PE MAI DEPARTE?
VA ROG AJUTATI*MA X-(
Buna ziua!
Am gasit masina lovita in parcare de catre cei de la dezapezire, ce pot sa fac?
Precizez ca dezapezirea s*a facut noaptea , deci nu am martorii.
Care sunt pasi pe care trebuie sa*i parcurg?