avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate iuliagabudean

Activitate iuliagabudean

atunci ce sa fac?sa stau pana se face transferul automat in 3 luni si sa platesc prin mandat postal la finante in ludus? sau sa depun cererea si sa astept o luna jumate.
mersi de raspuns........asta i romania nu ai ce face din pacate::(
PE DATA DE 6 SEPTEMBRIE MAM CASATORIT SI MIAM SCHIMBAT NUMELE SI DOMICILIU.CEI DE LA FINANTE DIN TURDA AU SPUS CA NU POT SA IMI DEA ADEVERINTA CUM CA NU AM NIKI UN VENIT(PENTRU CA SA FIU COASIGURATA) CA EU INCA FIGUREZ PE DOMIKILIU FISCAL VECHI PE LUDUS.SI NIKI ASIGURAREA MEDICALA NU O POT PLATI LA EI CI TRE SA MERG IN LUDUS SAU PRIN MANDAT POSTAL.AM SUNAT LA LUDUS CEI DE ACOL AU SPUS CA NU IMI POT DA ADEVERINTA CA EU NU MAI AM BULETINU PE JUD.MURES CI PE JUDETU CLUJ.SI CA TRE SA COMPLETEZ O CERERE 050 SI DUREAZA CICA O LUNA JUMATE PANA SE FACE TRANSFERU DE LA LUDUS LA TURDA.............SAU SA ASTEPT 3 LUNI PANA SE FACE AUTOMAT.PROBLEMA E CA DACA EU DEPUN CEREREA DE TRANSFER ,EU UNDE MAI PLATESC ASIGURAREA CA EU PRACTICA NU MAI IS NICAIERI DACA DUREAZA ASA MULT.CHEAR ASA MULT TREBUIE SA DUREZE?NU ERA NORMAL SA SE FACA TRANSFERUL AUTOMAT CAND MIAM SCHIMBAT BULETINU? SI ALTA PROBLEMA CEI DE LA CAS AU SPUS CA NU LA EI TREBUIE SA MERG CA SA FIU COASIGURATA SOTULUI CA LA FIRMA LA SOTU MA TREC DIRECT.CEI DE LA FIRMA DE LA SOTU IAU DAT O ADEVERINTA CUM CA LUCREAZA SI CA SA POT SA FIU COASIGURATA SI AU SPUS CA NU LA EI SE POATE CI SA MERG LA CAS.....O NEBUNIE TOTALA TE POARTA DINTRUN LOK IN ALTU........CARE ARE DREPTATE?
#-o
Răspuns la discuția Certificat de membru (oamr)
multumesc frumos pentru raspuns.
Pe data de 6 septembrie m-am casatorit si am trecut pe numele sotului. Trebuie sa imi modific certificatul de libera practica a asistentilor medicali pe numele nou? Anul acesta l-am vizat pe 2014 cand eram pe numele de fata. Ce acte am nevoie daca trebuie sa fac acest lucru?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Autorizatie de libera practica
va multumesc mult pentru timpu acordat:)
Răspuns la discuția Autorizatie de libera practica
certificatul de membru imi este vizat pe anul 2014.deci sa inteleg nu mai am nevoie de o alta autorizatie sa pot practica.
buna seara as avea si eu o nelamurire daca se poate:eu am terminat in 2011 asistent medical generalist,iar pana in prezent nu am lucrat in domeniu deoarece am fost plecata in germania.acum vreau sa raman in tara sa imi gasesc de munca in domeniu.pentru ca sa pot lucra in domeniu am nevoie de autorizatie de libera practica?eu am doar diploma de postliceala,asigurare de malpraxis si certificatu de membru(OAMR),deoarece doar actele astea mi leau cerut pentru a face voluntariat in spital.pentru a fi angajata este obligatoriu autorizatia de libera practica?:(