avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate Daniela_2014

Activitate Daniela_2014

da, de robineti este vorba, adevarat.
adica sa inteleg din raspunsul dvs. ca nu exista in acest moment o baza legala prin care sa aiba dreptul sa intre in apt si sa sigileze - la o anumita pozitie - repartitoarele.
As dori sa stiu daca la acest moment exista un act emis (lege, hg, ordin) cu privire la interzicerea inchiderii repartitoarelor in locuinte si, implicit obligarea proprietarilor, prin sigilarea repartitoarelor la o anumita pozitie, de a nu putea regla temperatura in propria locuita (evident, valabil chiar daca poate nu locuiesti in apartament pentru un timp indelungat). La Asociatia noastra de Proprietari, sector 2 zona Teiul Doamnei, a fost afisat la vizier ca saptamana viitoare vor veni pt a verifica si sigila repartitoarele la o anumita pozitie astfel ca daca proprietarul doreste sa inchida acele repartitoare sau sa reduca temperatura in apartament nu mai poate s-o faca. Imi puteti spune care este baza legala prin care firmele autorizate de catre ANRSC au dreptul sa vina pe o proprietate privata si sa faca acest lucru atat timp cat acele repartitoare au fost inventate si montate tocmai pt ca fiecare sa-si controleze consumul si-n egala masura ce temperatura ambientala sa aiba in locuinta? Cred ca am fost destul de explicita. multumesc anticipat pt raspuns