avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Activitate Andreealv

Activitate Andreealv

Răspuns la discuția Probleme apartament nou
In ce complex ati cumparat? Ma confrunt si eu cu aceleasi probleme, tot in bloc nou.
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Ar fi bine daca am auzi aceste pareri cat mai curand,, avand in vedere ca acum e si la oferta, iar oferta expira in cateva zile :(
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Foloseste cineva programul acela Magis inm elita? Tot primesc mail-uri legate de acest program si as vrea sa stiu ceva pareri, daca isi merita banii sau nu.
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Eu am ales asa:

A. La civil:
Civil partea generala-Boroi
Civil persoane- Munteanu
Civil drepturi reale- deocamdata am cartea dl prof Cristian Jora si cartea Institutii de Boroi, insa astept pareri si despre alti autori
Civil obligatii- pentru examen am invat din doua carti de teorie si una de spete, dar erau pe vechiul cod, urmeaza sa imi cumpar Liviu Pop. Pana atunci, am sa invat din Institutii de Boroi
Civil contracte- Florescu, ador cartea asta! Te trece prin toata materia de anul 1 si 2 B-)
Civil succesiuni- Deak pe noul cod

B. La penal
Partea generala am invatat-o din cartea lui Mitrache si am recapitulat din fisele lui Udroiu, insa acum trebuie sa reiau materia. O sa imi cumpar tot ce apare de Udroiu ;)
Partea speciala am invatat-o din cursul d.l profesor Molnar si am recapitulat din fisele de Udroiu, dar trebuie sa reiau materia si o sa aleg si in acest caz cartile de Udroiu.

C. Procedura penala.
O sa merg pe Udroiu si pe Neagu, cand o sa apara ceva.
Anul acesta, pentru examen, am invatat din tratatul lui Neagu si fisele lui Udroiu si mi s-a parut foarte bine prezentata materia. =D>

D. Procedura civila.
Nush, inca nu am facut :D. Astept pareri :-/

Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
Nu este prea devreme, acum este momentul sa incepem pregatirea pentru examenul de admitere INM 2015. Materia trebuie inteleasa, nu doar citita de 2-3 ori! In plus, este necasara o perioada de timp pentru "a se depune". Incepand de acum, vom acorda creierasului nostru timpul necesar intelegerii si insusirii tuturor notiunilor necesare pentru a ne asigura reusita acestui examen! Eu sunt tot in anul 3 si sper ca discutiile pe care le vom purta aici sa ne fie cat mai folositoare in ceea ce ne-am propus! Spor la invatat tuturor! :D