avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Activitate ioana petrut

Activitate ioana petrut

Răspuns la discuția Informatii despre chiriasi
Buna!
Eu am alta problema. Sunt studenta in Cluj si am o vecina ingrozitoare(batrana, desigur). Sta deasupra mea. Se trezeste in fiacare dimineata la ora 6, vorbeste cu cei cu care sta atat de tare incat se intelege tot. Apoi cineva pleaca din casa pe la vreo 7 fara ceva si pt 10 minute e liniste....pana la 7 cand incep stirile pro tv si isi da televizorul la maximum(aude bine, sunt sigura de treaba asta) si pe la vreo 8, dupa ce se termina stirile il da mai incet. M-am saturat de situatia asta si am rugat-o frumos o data sa-si dea televizorul mai incet...fara rezultat....dupa vreo 2 saptamani, vazand ca nici nu-i pasa, azi am fost din nou la dansa. Am rugat-o din nou foarte frumos sa-si dea tv'ul mai incet si mi-a zis ca-i ora 7 deja si sa ma duc jos in casa scarii sa vad ca programul de liniste e intre 22 si 6 dimineata. Mi-a zis ca la ora aia nu se doarme, ca se munceste, la care i-am replicat ca cine poate sa doarma ar dormi dar nu poate de tv-ul ei si mi-a trantit usa in nas. Ce pot face in situatia asta? Stiu ca legal orele de liniste publica sunt intre 22 si 8 dimineata, dar daca asociatia a hotarat sa fie ora 6 ce sa poate face? Va rog sa-mi dati un raspuns pt ca deja sunt cu nervii intinsi la maximum. E culmea....eu, studenta, ar trebui sa fac galagie si ea sa se planga, nu invers, dar sunt o persoana cu bun simt si niciodata nu mi-am deranjat vecinii. De stat de vorba cu ea nu se poate, deci asta e exclus...astept alte pareri.
Multumesc mult!