avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate denisaraul

Activitate denisaraul

lucrez intr-o societate aflata in insolventa;nu am mai primit salariul din noiembrie 2013,dar sunt in continuare zilnic la serviciu;astept oricand sa primesc instiintarea de trecere in preaviz cu somaj ulterior(majoritatea salariatilor au trecut deja prin acest procedeu);va rog sa-mi spuneti daca semnarea documentelor de preaviz se poate face-si daca este legal-fara sa primesc drepturile salariale restante;mentionez ca pana acum nici unui alt coleg intrat in preaviz sau transferat nu i s-au dat restantele salariale cuvenite;cum trebuie sa procedez in momentul in care imi va veni randul sa fiu chemat la firma care se ocupa cu insolventa pentru semnarea documentelor de preaviz;multumesc anticipat.
Buna dimineata,va rog sa-mi spuneti si mie daca in timpul in care sunt in somaj pot beneficia de concediu medical;daca acesta intrerupe somajul sau il anuleaza;spuneti-mi,va rog,care este procedura;va multumesc anticipat
buna ziua,in perioada 1975-1977 am efectuat stagiul militar de 2 ani la marina,imediat dupa terminarea liceului si va rog sa-mi spuneti daca acesti 2 ani vor fi luati in calcul la vechime pentru pensie;va multumesc anticipat