avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate mirela.vaduva

Activitate mirela.vaduva

#-oIn urma cu un an am facut un imprumut in banca de 40.000 euro pentru a ajuta femeia cu care urma sa ma casatoresc sa cumpere un apartament. Ea a facut credit pentru o parte din cat costa apartamentul iar eu pentru restul. Dupa ce si/a cumparat apartamentul, pe numele ei, ne/am despartit.
Am avut incredere in femeia iubita asa ca nu am facut nici un act de inapoiere a banilor. Am doar chitante prin care din contul meu i/am virat in contul ei diferite sume de bani. Nu cred ca am chitante pentru toata suma pe care i/am dat/o.
Acum ma poarta cu vorba iar eu platesc de un an de zile rate pentru un credit de care nu am beneficiat.
Am ajuns in pragul falimentului! Va rog din suflet ajutati/ma!
Am vreo sansa de a/mi recupera banii dati sau macar sa o oblig intr/un fel sa isi platesca ratele?
Ce pot face?
Revin cu precizarea ca eu am refinantat un credit ipotecar facut cu un an inainte pentru cumpararea unui teren. Mentionez ca atunci nu aveam nici o relatie cu aceasta femeie. Am achitat 10.000 euro creditul vechi iar surplusul de 30.000 euro i l/am dat ei pentru a o ajuta sa cumpere apartamentul pentru care demarase un credit ipotecar..
Ea facuse credit ipotecar pentru cumpararea apartamentului si nu ii ajungeau banii. Asa ca eu am ajutat/o cu 30.000 euro pentru a achita integral apartamentul pe care vroia sa il cumpere.
Asa ca ea a cumparat pe numele ei cu credit ipotecar un apartament, ipoteca fiind pe apartamentul in cauza dar eu am completat cu suma necesara achitarii integrale.
Amandoi avem credite ipotecare, eu pe teren iar ea pe apartament.
Daca aveti vreo solutie o astept cu nerabdare. Va multumesc anticipat.

Multumesc anticipat.#-o