avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate mmalex07

Activitate mmalex07

Sunt cadru MApN și am un contract part time 2 ore pe zi că instructor auto la o școală de șoferi iar de la serviciul meu nu îmi aproba sa exercite aceasta meserie cerând un acord între școală și MAp N. Care este calea legală?
In conditiile actuale daca ma prezint la un alt loc de munca, la data incetarii postnatalului timp de 1 luna pot beneficia de somaj?
Buna ziua am intrat in postnatal acum 2 ani in luna iunie,c.i.m dupa ce reiese in decizie a fost incheiat cu data de 10 08 2012 ,am primit decizia de incetare a c.i.m cu art 56 lit i,c.i.m a fost pe perioada determinata din ce reiese in decizie,in conditiile actuale pot beneficia de somaj?
buna ziua
peste o luna mi se termina concediul crestere copil si as vrea sa intru in somaj iar firma vrea sa ma dea in somaj dar nu vrea sa desfinteze postul deoarece ei fac angajari in aceasta perioada. Cum pot beneficia de somaj?

Azi angajatorul ma anuntat ca mi a facut actele de somaj dar cu incheiere de contract sau ceva de genu cand trebuie sa depun actele la fortele de munca sau cum verific daca beneficiz de somaj ca ma pot astepta la orice de la firma
buna ziua
peste o luna mi se termina concediul crestere copil si as vrea sa intru in somaj iar firma vrea sa ma dea in somaj dar nu vrea sa desfinteze postul deoarece ei fac angajari in aceasta perioada. Cum pot beneficia de somaj?