avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Activitate caceramona

Activitate caceramona

Răspuns la discuția Hartuire sau santaj?
Nu a distribuit doar poze , i-a furat identitatea .. a facut un cont nou de fb si a distribuit pozele ca si cand ar fi ea ... plangere la politie a facut, dar nu penala , sunt si cativa martori care au fost de fata cand a fost batuta de el .. dar sunt din anturajul lui , mai este si cumnatul ei care a vb cu el si ia spus sa o lase in pace .. iar el a spus ca nu o lasa pana nu se satura el .... a facut anunt pe matrimoniale si a pus nr ei de telefon sa o terorizeze lumea cu telefoare ... Se poate sa ceara desfasuratorul de la telefon , astfel incat sa vada toate amenintarile pe care i le zicea prin telefon ?
buna ziua, am o prietena care are probleme cu fostul prieten , dupa ce a decis sa se desparta de el pt ca o batea .. acesta nu ii da pace a facut rost de niste poze cu ea goala si le-a trimis parintilor ei .. cu scrisoare cum ca ea face videochat , si-a facut cont de facebook cu numele ei si a postat toate pozele cu ea goala .. sa vada gen noul ei iubit .. si toti prietenii , si tot ameninta ca nu o lasa in pace pana se satura el sa sa ii faca rau , mentionez ca ea da , face videochat , dar nu cred ca are el nici un drept sa distribuie poze cu ea sau sa o urmareasca in halul asta . Ea a mai fost la politie dupa ce a fost batuta de el si a facut o plangere , insa domnii politisti de acolo nu au lasat-o sa faca plangere penala.. si au luat-o si in ras . ce am putea face sa il facem sa se potoleasca si sa o lase in pace ? va multumesc :frantic:
buna ziua
prietenul meu a primit 2 ani de inchisoare cu executare , pt comercializarea de produse cu efect psihoactive , mentionez ca era angajat cu forme legale la un fost magazin de vise in 2012. Intrebarea mea este : se poate face cerere de modificare a pedepsei ? si daca da exista un termen anume de la data condamnarii definitive in care se poate face aceasta cerere ? El nu a mai avut probleme cu legea inainte credeti ca ajuta ? Va multumesc!
un prieten a fost condamnat la 2 ani cu inchisoare .... in baza art 33, 34 cp ... am inteles ca un an de detentie = 8 luni este adevarat ?
:((