avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate KaPall

Activitate KaPall

Răspuns la discuția Art. 181 din legea 263/2010
Deasemenea sper sa te fac sa intelegi ca eu cautam raspunsuri vis-a-vis de modalitati de negociere cu casa de pensii, pentru diminuarea cuantumului lunar al popririi, si tu imi dai citate din legi cum este nemaipomenitul"„nimeni nu poate invoca necunoașterea legii“, , banalitae pe care o cunosc si copii de tzaza. Multumesc, dar nu mai incerca sa ma ajuti !!

Răspuns la discuția Art. 181 din legea 263/2010
Daca nu ai inteles, repet . Sie eu sunt miner ca si tine. Cel putin asta ma fac sa cred raspunsurile tale
Răspuns la discuția Art. 181 din legea 263/2010
Și eu sunt tot miner
Răspuns la discuția Art. 181 din legea 263/2010
Da"pana" la o treime. Dar casa de pensii dupa ce ca tot ea a gresit, iti ia maxim, ca asa vrea muschii ei. De unde stie casa de pensii ca eu ma pot dispensa de o treime din pensie ??!!
Răspuns la discuția Art. 181 din legea 263/2010
Intrebare : avand in vedere ca eroarea apartine in totalitate Casei de Pensii, aceasta poate stabili unilateral cuantumul lunar al popririi !!?? Legea zice o treime maxim. Eu imi platesc azilul cu 85% din pensie
Buna ziua !!
Casa de Pensii imi retine o treime din pensie.
Motivul popririi este o asa ziza incasare necuvenita, generata de o eroare a Casei de Pensii.
Intrebare : avand in vedere ca eroarea apartine in totalitate Casei de Pensii, aceasta poate stabili unilateral cuantumul lunar al popririi !!??
Buna Ziua !
Mi-a fost suspendat permisul pentru depasirea vitezei legale,pe o perioada de 3 luni. Am contestat.Am castigat. Intentionez sa dau IPJ in judecata pentru abuz si sa cer daune.Ce trebuie sa fac ?