avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters320341

Activitate ContSters320341

Răspuns la discuția Bransare la gaz
deci ... am ajuns la concluzia ca am dat o semnatura si am fost de acord sa fac un bine ca apoi sa platesc pentru bunatatea mea ... asa suntem noi romanii ... faci bine, primesti rau ... o sa ma conformez si o sa-i platesc ... multumesc pentru raspunsuri
Răspuns la discuția Bransare la gaz
asa e cum spuneti, ca la data cumpararii apartamentului noul proprietar si-a insusit si aceasta conducta de gaz ... dar sa nu uitam ca aceasta conducta este pe casa scariilor, iar aceasta casa a scariilor nu a platit-o noul proprietar :) ... tocmai de aceea vechiul proprietar a cerut acordul celorlalti vecini sa-si poata duce conducta pana la etajul 3, iar toti vechii proprietari am fost de acord
Răspuns la discuția Bransare la gaz
nu sunt in relatii de dusmanie cu acest vecin, iar de la ceilalti 2 vecini care s-au bransat nu a avut curaj sa le ceara suma de 2000 ron pentru ca acestia lucreaza la M.A.I. ... nu stiu cum a calculat el de imi cere 2000 ron ... nu ma opun sa nu ii platesc o suma de bani, dar ma intreb de ce 2000 ron si nu mai putin
Buna ziua ... Am si eu o intrebare sau o nelamurire si rog pe cineva care poate sa imi raspunda. Stau de 20 ani intr-un bloc racordat la gaz metan. Acum 10 ani o vecina si-a bagat centrala termica pe gaz si a trebuit sa isi traga conducta separata de cea comuna de bloc. Pentru aceasta a avut nevoie de semnatura proprietarilor celor 10 apartamente de pe scara blocului. Aceasta vecina a promis celorlalti vecini ca daca o sa semnam cand vom avea nevoie sa ne bransam pentru a ne pune si noi centrala de apartament ne putem bransa gratis la conducta de gaz metan care a fost platita integral din banii ei. Intre timp aceasta vecina a vandut apartamentul si a cedat si aceste acte cu conducta de gaz noului proprietar. Acum as vrea si eu sa ma racordez la aceasta conducta de gaz si i-am cerut acordul noului proprietar care imi cere suma de 2000 RON. Spuneti-mi va rog daca chiar trebuie sa-i platesc aceasta suma de bani sau care ar fi o alta solutie pentru a ma putea bransa la conducta de gaz. Precizez ca pe scara blocului pe langa acest vecin intre timp s-au mai racordat la conducta inca 2 vecini de la care nu a avut pretentii materiale. Oare nu ar fi corect ca acel cost care s-a platit pentru a se duce aceasta conducta pe casa scarii sa se imparta la 4 apartamente? .... Multumesc anticipat!