avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai Dulgheru

Activitate Mihai Dulgheru

Domnul X care insotit de fica sa in varsta de 13 ani a mers la postul de politie din comuna pt. a depune o plangere .
Domnul politist fi-ind deranjat de acest lucru ii adreseaza cuvinte vulgare fara sa tina cont ca de fata era si fica domnului, in varsta de numai 13 ani.
Pe inregistrarea audio se intelege clar si raspicat toata povestea.

Deoarece fisierul audio depaseste limita admisa de incarcare pe forum am incarcat fisierul la aceasta adresa ....

Asi dori sa ma indrumati ce demersuri trebuiesc facute pt. a fi sanctionat domnul politist si sa nu mai repete greseala si fata de alti cetateni mai ales cand sunt copii de fata .

Astept opini si raspunsuri daca vi se pare normal cum sa exprimat si comportamentul care la avut fata de cetateanul respectiv pe inregistrare se confirma faptul ca era insotit de fetita dansului de numai 13 ani .

[Editare link - va rog sa rezumati discutia, e suficient. Multumesc]
Discuție Caz penal
Buna ziua caut si eu un raspuns la o intrebare si sper sa primesc cel mai bun raspuns sau sfat si dupa ce voi vedea raspunsul cel mai conplet si de intelesul unuei persoane fizice voi face referire pt. o colaborare deci sa explic despre ce este vorba si ce sa intanplat (Este vorba de doi prieteni ai mei care, au consumat alcol inpreuna cu altii preieteni sai denumesc pe cei inculpati in cazul respectiv alex si mihai dupa ce au terminat de consumat alcol si sau hotarat sa plece acasa pe drum alex cu mihai inpreuna cu varul lui alex sau hotarat sa treaca pe la un prieten comun toti trei acesta dormea asa ca, au hotarat sa se desparta si sa ia drumul fiecare catre casa sa alex catre a lui iar mihai inpreuna cu varul lui alex catre casa lor deoarece mergeau in aceiasi directie alex a asteptat ca, mihai sa faca un pas la care la lovit cu un obiect din lemn fara sa zica nimic si a fugit mihai a mers la politie si a declarat urmatoarele }dupace am mers inpreuna cu alex varul lui si un alt prieten la un alt prieten comun am stat la acesta de vorba am glumit am ras in care in tot acest timp am consumat si cateva pahare de alcol dupa cateva ore mam hotarat inpreuna cu alex si varul lui sa pleca care casa doarece se facuse o ora tarzie pe drum neam hotarat sa trecem pe la un al amic sa vorbim cu acesta pt. munca a doua zi acesta dormea asa ca, nu am insistat si neam hotarat sa plecam fiecare la domiciliul sau dupa ce am dat noroc cu alex am facut un pas sau doi inpreuna cu varul lui in directia catre casa iar numitul alex a venit pe la spate fara sa zica nimic si ma lovit cu un obiect din lemn dupa care a fugit eu mam indreptat dupa aceia catre postul de politie sa declar cele intanplate { acesta este declaratia data de mihai}
alex a declarat asa tot ce a zis si mihai pana la faza cu lovitura alex a zis ca, mihai a vrut sal loveasca pe el si a scos cutitul la el iar el de asta la lovit ) acum as dori sa stiu ce trebuie sa faca mihai ca sa aibe castig de cauza din moment ce el era plin de sange si a mers la politie dupa care politia a chiemat salvarea pt. al prelua pe acesta de la postul de politie dupa ce a declarat cele mentionate mai sus deci ce sfat imi dati si ce pasi trebuie sa urmeze mihai pt. a fi despagubit si rasplatit pt. superinta cauzata de alex ? astept raspunsul dumneavoastra va multumesc o zi buna va doresc
Răspuns la discuția Rezolvare problema de coruptie
iti multumesc mult pt. raspun atat pt. asta cat si pt cel privat chiar meriti nota zece pt. domeniul care il practici sil profesezi chiar mia fost de ajutor aces raspun deoarece acum am mai multe sante sami rezolv problema rapid mersi inca data si iti doresc multa sanatate si tot binele din lume =D>
Răspuns la discuția Rezolvare problema de coruptie
nu am mai postat alta acesta e prima am inteles ceia ce ati zis dumneavostra dar problema mea este ca, el nu respecta albinele sunt acum ca, lea mutat azi de dimineata la 2 metri de gard si gardul este din plasa si are un metru inaltime si problema mea este unde sa reclam ca la politie am zis si mai sus ii doare la basca nici nu au venit la fata locului sa constate macar nu mai zic sa ia vro masura imi puteti spune unde sa apelez sau sa fac reclamatie
Răspuns la discuția Rezolvare problema de coruptie
Buna ziua am si eu o problema cu un vecin care detine mai multi stupi de albine care lea depozitat in iarna in fundul curti lui la un metru de gardul care ne desparte curtile pana acum 2 saptamani nam avut nimic in ptriva ca, nu mau deranjat de loc dar de 2 saptamani in curtea mea este peste tot numai albine mia intepat baitul am doua fetite mici gemene de 7 anii si le privesc de libertatea de a se juca in curte deoarece mieste frica sa nu le intepe si pe ele am zis sa discut cu vecinul si sa o rezolvam prieteneste am vb cu el si da las ca le iau vecine si loate au fost a zis doar asa dupa ce am discutat cu el dupa doua zile daca, am vazut ca nu ma luat in consideratie am mers la politie sa depun plangere politistul la sunat si ma asigurat ca, a doua zi o sa le ia nam mai depus plangere am mers pe mana lui a doua zi albinele tot acolo au ramas seara am mers la politie si nu era nimeni a doua zi de dimineata in jurul orei 9 la intepat dinou pe baiat care lucra la solariile din curte ca, el cu asta se ocupa din asta isi scoate venitul lunar si mam dus si am depus plangere la politie agentul mia zis ca, trebuie sa ia pe cineva de la primarie si vine sa constate la fata locului pe drum mam intalnit cu primarul si ia zis de problema mia si ce a zis agentul si mia zis ca, primaria nu are cu ce sa ma ajute ca e treba politiei si politia ce om sa ia de la primarie sai pazeasca sau ce sa faca cu ei au trecut 4 zile de atunci si nici mama politie na venit sa constate eri la intepat dinu pe baiat care a ajuns la limita rabdari daca, nu eram acasa sal calmez le dadea foc la tot am rugamintea de ami da un sfat unde sa reclam sau ce sa fac sa rezolv acesta problema ca, nu vreau sami mai intepe baiatul vrodata si sa faca vro nebunie sasi distruga viitorul pt niste politisti corupti siun vecin care nu intelege va multumesc ast raspunsul dmneavoastra cat mai urgent puteti ma puteti contacta si telefonic la nr.0767901758 va multumesc o zi buna la revedere