avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate 8901234

Activitate 8901234

Am grave probleme cu inima, si sunt intr-un oarecarer conflict cu procurorii de la un Parchet din tara. Desi sunt parta vatamata , fara pic de jena arunca vina pe mine fara probe,etc (Sau cu probe contrarii celor afirmate de inculpat). S-a dat SUP-uri nemeritate (fara probe, si fara a se tine cont de jursirpduenta) + s-a facut o dijungere unde chiar nu era cazul.

Am solicitat ca anumiti martori sa fie audiati in dosarul disjuns. Pentru ca starea mea de sanatate s-a inrautatit nu ma pot prezenta cum vor ei sa ma prezent. Am solicitat copiii xeros dupa 4 file din dosarul disjuns.

de fiecare data cand fac o noua cerere primesc raspunsuri gen:
-sa ma prezint la parchet sa studiez dosarul (desi i-am insitiintat ca nu pot)
-sa formulez o noua cerere distincta (desi le-am facut deja multe asemenea cereri)

Inainte sa apare noul cod de procedura penala, mi s-a interzis dreptul de-a studia dosarul pe motivul "Caracterului nepublic" desi le-am explicat necesitatea absoluta.

Cum pot proceda? Am probleme cu inima, nici un avocat nu vrea sa ma ia (din cauza ca nu vrea sa se puna rau cu respectivii), iar ei nu doresc sa-mi faca conditii sa primesc respectivele.

Am incercat si sa le trimit bani prin posta + cerere sa-mi dea copiile din dosar . Mi i-au trimis inapoi.

Daca le trimit sa-mi dea dreptul si am sa trimit un parint sau pe cineva cu delegatie de la notor, imi trimit citatie sa ma prezint la ei ....