avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Activitate vyorelbossu

Activitate vyorelbossu

Răspuns la discuția Recuperari taxa auto
de ce ?in 5 ani daca eu am castigat procesul inainte de a intra in vigoare noua lege .EU am castigat procesul in data de 31 ianuarie 2014 si noua lege cu cei 5 ani este dupa 1 martie 2014 din cate stiu eu ..VA MULTUMESC
Răspuns la discuția Recuperari taxa auto
de ce ?in 5 ani daca eu am castigat procesul inainte de a intra in vigoare noua lege .EU am castigat procesul in data de 31 ianuarie 2014 si noua lege cu cei 5 ani este dupa 1 martie 2014 din cate stiu eu ..VA MULTUMESC

BUNA ZIUA as dori si eu un raspuns sau daca pot continua cu recuperarea la CEDO .In anul2012 am cumparat o masina din germania unde am platit taxa auto care mi-au cerut-o.Imediat am platit o avocata care sa judecat si mi-au castigat banii inapoi dupa aproape 2 ani adica fiind vorba de 1 februarie 2014.Cand m-am dus sa ridic banii de la finante mi sa spus ca a iesit o noua lege incepand cu data de 1 martie2014(nu sunt sigur de data) si nu-mi pot da banii si au toate dosarele blocate deoarece nu stiu la cine sa dea banii.Deci conform castigarii dosarului pe 1 februarie 2014 nu am nici o treaba cu noua lege.Deja suntem la sfarsitul lunii mai si nu i-am recuperat cu toate ca am castigat procesul.Ce pot sa fac mai departe stiindu-se ca legea care este pentru aceste taxe sunt hotii la drumul mare VA MULTUMESC viorel