avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate tatutu

Activitate tatutu

Nu am nici o problema in a numi societatea daca se poate, se numeste Advanced Bingo System SRL (Bingo Romania) se afla in jud Ilfov si imi este foarte greu pentru ca eu sunt din Braila. Am facut sesizare online la ITM Ilfov,astept raspuns de la ei. As dori sa stiu daca sesizarea la AJOFM trebuie s-o fac la Braila sau tot jud Ilfov. Sper sa pot afla cine e lichidatorul ( banuiesc ca va fi din Bucuresti), eventual sa pot lua legatura cu el telefonic si sa urgentez primirea actelor necesare pt somaj. In cat timp ar trebui sa primesc actele de la inchiderea firmei (precizez ca s-a inchis pe 12 mai 2014),in mai mult de 30 de zile sau nu?...va multumesc!
Am inteles din regulament ca nu este de dorit identificarea unor persoane,fie fizice sau juridice...
In cat timp ar trebui sa primesc documentele necesare de la lichidatorul judiciar,cum as putea afla cine este acesta(specific ca firma e din jud Ilfov iar eu sunt din jud Braila) si daca am un termen limita de depunere a sesizarilor la ITM si AJOFM,implicit actiunea in judecata daca se va ajunge pana acolo.......va multumesc!!!
Firma s-a inchis brusc,fara sa fim anuntati si sa ni se dea preaviz.Am fost pusi a doua zi sa ne semnam demisiile,toti agentii de vanzari,lucru pe care eu l-am refuzat fiind singura care are dreptul la somaj avand vechimea necesara in ultimele 24 de luni-un an fara 3 sapt cu 4 ore la ei si inca 9 luni cu 8 ore la o alta firma care si ea a intrat in insolventa.Mi s-a comunicat ca nu mi se poate acorda somaj si ca daca nu voi semna demisia nu voi primi restul de bani pe luna mai 2014+ banii pe concediu pe perioada lucrata 03.06.2013-12.05.2014.Nu am primit nici o hartie pana acum de la ei,firma fiind in alt judet fata de cel de domiciliu al meu.As dori sa ma indrumati cum trebuie sa procedez legal pt a-mi recupera drepturile banesti si actele aferente pt somaj.Ce acte ar trebui sa semnez si sa primesc de la ei,firma fiind deja in insolventa,fara a ma afecta in acordarea somajului???.....Va multumesc!!