avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate Gavo

Activitate Gavo

Exista o lege ce limiteaza numarul de animale in functie de distanta fata de limita propietatii, in conditiile de igena impuse de lege. Puteti cere despagubiri si obliga vecinul sa respecte legea.
Răspuns la discuția Trafic de persoane
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

In primul rand trebuiensa stiti sigur situatia.

Daca se prostitueaza de bunavoie nu este trafic de persoane.

Cel msi sigur ar fi sa mergeti la Milano si sa va intalniti cu ea.


O situatie de genul acesta nu ai cum sa o cunosti cu certitudine, doar stiti acest lucru....
O persoana poate spune ca face asa ceva de buna voie dar realitatea poate fi alta. Cum puteti stabili daca face asa ceva de buna voie, ca simplu civil?

Dovezile sunt urmatoarele: 1. o fotografie facuta la imaginea de pe un calculator , unde este indicata ora si se vede clar tipul programului folosit si ce se presteaza; 2.-link-ul unde poate fi vizionat respectivul video, 3-tel pe care s-au primit foarte multe apeluri din partea nepoatei mele, dupa data in care s-a facut inregistrarea video

Sunt suficiente, chiar daca ea la telefon spune ca totul este ok (fara sa stie ca am vazut acea poza)?
Nepoata mea s-a indragostit de un baiat cu care a plecat in Italia. Imediat de cum a ajuns la Milano , o cunostiinta mi-a semnalat ca a vazut un video pe internet in care se prostitua. Mai precis , a doua zi dupa ce a ajuns in Italia. In ziua respectiva, dupa ora la care s-a inregistrat acel chat video, nepoata mea m-a sunat rugandu-ma sa ma intalnesc cu ea. M-a surprins insistenta ei.
Cu o jumatate de ora inainte de ora stabilita a contramandat intalnirea, sub pretextul ca prietenul ei trebuie sa lucreze. Dupa 3 zile sora prietenului a postat pe facebook, in pagina sa o poza cu nepoata mea, foarte obosita, dar se dorea a da senzatia ca totul este bine... Nu stiu cum sa procedez. Peste cateva zile sper sa o intalnesc si sa o aduc in tara. Am invatat-o sa tina documentele la ea. Zilnic vorbesc cu ea la telefon. Incearca sa ma linisteasca, dar o simt incordata si realizez ca este ascultata. Toate informatiile primite le am de la fostul ei prieten. Am identificat-o pe nepoata mea in fotografia pe care am primit-o, poza facuta in timp ce se derula video in care ea se prostitua. Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii legali pe care trebuie sa-i parcurg pentru a-mi salva nepoata. Mentionez ca-mi este totusi teama ca informatiile primite de mine sa nu fie contrafacute...