avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate AndreiGabriel1234

Activitate AndreiGabriel1234

Răspuns la discuția Frauda bancara
Din pacate,am facut o reclamatie celor de la Western Union pe care angajata care mi-a facut transferul nici dupa o saptamana nu a trimis-o la Bucuresti sa-mi spuna cine si de unde au fost retrasi banii....TRAIM IN ROMANIA unde nimanui nu-i pasa de omul care poate maine nu are ce pune pe masa!
Răspuns la discuția Frauda bancara
Cei de la politia din orasul meu mi-au spus ca ei nu ma pot ajuta si m-au trimis sa ma duc maine la o sectie de politie din alta localitate...Nu pot sa-mi explic cum au putut sa-mi ia banii fara cod si fara buletin.Cati prosti ca mine or fi ramas fara bani si cu rata in banca.O sa anunt si televiziunea daca este nevoie.Politia chiar nu face nimic?Nu pot sa descriu ce simt in momentele astea...
Răspuns la discuția Frauda bancara
Era un Audi A3 din Drobeta Turnu Severin pe mercador.De unde bani de avocat?Daca j ****asta mi-a luat tot ce aveam...:-((
Discuție Frauda bancara
Buna ziua,in urma cu doar o saptamana am fost victima unei fraude si de aceea va cer ajutor.Vroiam sa-mi cumpar o masina si am intrat pe mercador unde am si gasit una numai ca utilizatorul nu avea numar de contact si doar e-mail.Dupa multe conversatii cu acesta mi-a cerut pentru siguranta lui ca am banii sa-i fac o dovada dat fiind faptul ca venea din Italia sa-mi vanda masina .Vroia sa transfer banii de pe numele meu pe numele unei rude prin western union si sa-i trimit o copie dupa chitanta pe e-mail.Eu ca un dobitoc am facut acest lucru si am ramas fara bani 2000de euro.In momentul cand i-am dat copia am acoperit codul MTCN pentru ca la banca m-i s-a spus ca banii nu pot fi ridicati fara acest cod sub nici o forma.Surpriza?Cand am fost sa retrag banii nu mai erau in cont.Am crezut ca innebunesc de suparare.Cum se poate ca banca sa dea bani unei persoane fara cod si fara un act de identitate?VA CER DISPERAT un raspuns daca ati mai patit asa ceva?Si ce pot face sa-mi recuperez banii.CRED CA INNEBUNESC:-(((