Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Frauda bancara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Frauda bancara

Buna ziua,in urma cu doar o saptamana am fost victima unei fraude si de aceea va cer ajutor.Vroiam sa-mi cumpar o masina si am intrat pe mercador unde am si gasit una numai ca utilizatorul nu avea numar de contact si doar e-mail.Dupa multe conversatii cu acesta mi-a cerut pentru siguranta lui ca am banii sa-i fac o dovada dat fiind faptul ca venea din Italia sa-mi vanda masina .Vroia sa transfer banii de pe numele meu pe numele unei rude prin western union si sa-i trimit o copie dupa chitanta pe e-mail.Eu ca un dobitoc am facut acest lucru si am ramas fara bani 2000de euro.In momentul cand i-am dat copia am acoperit codul MTCN pentru ca la banca m-i s-a spus ca banii nu pot fi ridicati fara acest cod sub nici o forma.Surpriza?Cand am fost sa retrag banii nu mai erau in cont.Am crezut ca innebunesc de suparare.Cum se poate ca banca sa dea bani unei persoane fara cod si fara un act de identitate?VA CER DISPERAT un raspuns daca ati mai patit asa ceva?Si ce pot face sa-mi recuperez banii.CRED CA INNEBUNESC:-(((
Contactati un avocat sa va indrume! Unde a mers mia (miile), merge si suta! E mai complicata situatia, fara avocat va trimite la plimbare si banca si parchetul si politia!
P.S. Masina nu era o alfa romeo, piele visinie, km. putini, etc?
Era un Audi A3 din Drobeta Turnu Severin pe mercador.De unde bani de avocat?Daca j ****asta mi-a luat tot ce aveam...:-((
Fara avocat nu rezolvati nimic,credeti-ma! Va vor rade-n nas toti!
Daca in urma plangerii la politie nu dau de hot, degeaba mai platiti un avocat. Si daca dau de hot si ala n-are bani si nici ce sa ii ia, tot fara bani ramaneti.
Mergeti si faceti plangere pt inselaciune la politie, ceea ce trebuia sa fi facut deja.
Cei de la politia din orasul meu mi-au spus ca ei nu ma pot ajuta si m-au trimis sa ma duc maine la o sectie de politie din alta localitate...Nu pot sa-mi explic cum au putut sa-mi ia banii fara cod si fara buletin.Cati prosti ca mine or fi ramas fara bani si cu rata in banca.O sa anunt si televiziunea daca este nevoie.Politia chiar nu face nimic?Nu pot sa descriu ce simt in momentele astea...