avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate elenagea

Activitate elenagea

Răspuns la discuția divort instanta
@ mikylaur:

Imobilul este contractat de soti inaintea casatoriei,dar ratele s-au achitat in timpul ei.Si da,eu sunt cea care doreste sa-l plimbe cat mai mult pe holurile instantei,deoarece a facut acest lucru in pragul examenelor de bacalaureat la copil.Stiu,veti spune ca razbunarea nu e buna,dar asta simt...Va multumesc!

Discuție divort instanta
cat poate dura un divort in instanta daca unul din soti nu este de acord?Mentionez ca nu exista copii minori.Si mai mentionez ca sotul a schimbat yala de la usa si nu pot intra in domiciliu.Pt.razboiul care l-a inceput fara nici un motiv,as vrea sa-l tin cat mai mult pe holurile instantei.Va multumesc!
Răspuns la discuția Divort mediator
imi cer scuze,dar credeam ca sfatul pe care l-am cerut e pe acelasi subiect.Multumesc pt.intelegere!
Răspuns la discuția Divort mediator
multumesc din suflet pt.raspuns.
Răspuns la discuția Divort mediator
multumesc de raspuns...am fost la mediator,am fost de acord ca divortul sa nu se motiveze in temeiul art.926CPC.Nu ni s-a mai dat nici un termen.Ieri 19.06.2014 am fost la mediator si pe wekend ni s-a spus ca ni se vor inmana niste c.d.-uri.Chiar am intrebat daca suntem divortati si mi s-a rasp.ca initial: da,doar ca mai trebuie sa asteptam o hotarare.Mentionez ca totul a fost o suparare pe moment de am initiat aceasta procedura.Banuiam ca se mai da un timp de gandire.Acum regretam,dar se mai poate face ceva?Multumesc si imi cer scuze.
Discuție Divort mediator
daca partile sunt de acord cu divortul,se mai da si un timp de gandire pana cand se hotaraste desfacerea casatoriei?sau la prezenta si acordul ambilor se hotaraste desfacerea casatoriei pe loc?