avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 783 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters324317

Activitate ContSters324317

Buna ziua. In domeniul managementului, exista o lege de capatai, si anume sa nu faci niciodata "afaceri", "combinatii" sau cum altfel doriti sa le numiti cu prietenii si familia, deoarece din astfel de "afaceri" nu poti sa iesi altfel decat f***t din toate partile.
Incercati sa va reglementati cat e mama dvs in viata, daca nu vrea intentati chiar si proces. Puteti cere la Western Union sa va dea copii dupa transferuri, dar va dura vreo 2-3 luni.
Ganditi-va la solutii de rezolvare cat e in viata, mai tarziu veti avea atata bataie de cap incat ..........
succes.
Stimate domn, in functie de ceea ce doriti sa obtineti, va puteti adresa cu plangeri punctuale la ITM-aici dvs fiind expert in domeniu stiti ce ati avea de facut, la departamentul anti-frauda si chiar si la finante in ceea ce priveste neplata concediului medical.
si daca chiar doriti sa le puneti mai multe paie pe foc, adresati-va si la politia econominca.
succes!
Răspuns la discuția Notariat - act gresit, doua plati
cred ca ar trebui sa va adresati cu o sesizare si la camera notarilor publici sau corpul notarilor publici cum s-o mai fi numind acum, si le expuneti situatia.
dansii ar trebui sa poata sa dispuna masuri pentru cei care fac parte din organizatia lor.
succes!
Răspuns la discuția Urgent - agresor in libertate
eu v-as recomanda sa luati legatura de urgenta cu consulatul sau ambasada romaniei cea mai apropiata de dvs. trebuie sa aveti foarte mare grija deoarece - avand in vedere ca locuiti acolo banuiesc ca stiti deja - cretanii sut adeptii dominarii prin forta, foarte multi au arme dupa bunul plac iar autoritatile de pe continent nu prea se baga peste ei. adresati-va si autoritatilor de la Atena si Ministerului Justitiei, dar ganditi-va sa va relocati. In Creta, cei mai multi isi fac singuri legea si va spun asta din surse sigure!
Succes!
Ti-am trimis datele de contact ale avocatei in PM. Mi-a spus ca prioritatile pe care trebuie sa te concentrezi este sa obtii certificat de nastere romanesc pentru fetita, iar in al doilea rand sa ajungi in romania cu fetita, iar de aici chiar te poti "duela" cu orice fel de reclamatii ale sotului. Doamna avocat asteapta sa o contactezi sa discutati detaliile.
Succes!
Tot ce pot sa fac pentru tine este sa iti dau o adresa de email si un numar de telefon, dar asta in PM. Maine voi vorbi cu persoana si o voi intreba daca poate sa te ajute. Este avocata si este specializata pe Orientul Mijlociu. Incearca sa ceri de la MAE titlu de calatorie provizoriu pentru copil, insista, trebuie doar sa vrea sa faca un efort.
In postul anterior nu ma refeream sa iti angajezi o trupa de comando, sunt alte solutii dar trebuie sa le gasesti local, si sa iti "acorzi" timpul aferent sa poti iesi din tara. Gandeste-te bine cum vei juca cartea, stiu si te inteleg ca nu iti este usor. Dar ai in minte scopul tau, concentreaza-te pe prioritatile tale si .....succes
Buna seara,
eu va sfatuiesc in prima faza sa va adresati ambasadei Romanei de la Abu Dhabi si sa aveti o discutie cu ei foarte direct.
Ce sfat va dau poate fi interpretat de diferite parti in orice directie se doreste, dar din cate stiu au mai fost mame in situatia dvs, au platit si au reusit sa isi scoata copilul de acolo pe rute ocolitoare, pana cand au ajuns in Turcia si s-au dus direct la ambasada. Trebuie sa luati in calcul si riscurile aferente si ati avea nevoie si de oarece sprijin de la MAE la sosirea la ambasada. Oricum cred ar trebui sa aveti macar niste copii dupa actele copilului.
Sunteti intr-o situatie foarte delicata, si trebuie sa va pregatiti temeinic plecarea sau mai bine zis fuga.Chiar daca ar trebui sa va prefaceti o perioada ca totul e ok pana va vedeti cu sacii in caruta.....e o varianta de luat in calcul.
Succes