avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate ktalinsp

Activitate ktalinsp

Răspuns la discuția Certificat de nastere deteriorat
multumesc din suflet pt ajutor...am vb la ambasada la roma si mi-au spus sa stau linistita ca ei au trimis "foaia consulara" registru si ca pot sa faca un nou certificat de nastere....eu cererea am trimiso de la primarie de la noi(mi-e dificil sa ajung la bucuresti) acum depinde de sect 1 cand imi ajunge noul certificat!multumesc pt tot!
Răspuns la discuția Certificat de nastere deteriorat
Doamne nu pot sa cred ce mi se intampla!!!eu locuiesc in jud mures cei de la primarie mi-au spus ca nu pot sa-mi elibereze ei nici un certificat nou,ci doar Ambasada romaniei la roma de unde mi-au dat originalul(cica trebuie sa merg acolo)ceea ce mi-e imposibil ca nu am cum baiatul nu are pasaport pe care nu-l pot face fara certificat!mentionez ca pe certificat e trecut adresa din romania doar ca e eliberat de ambasada romaniei si de aceea trebuie sa merg acolo. va rog daca poate cineva sa ma ajute!!!!
Răspuns la discuția Certificat de nastere deteriorat
poate nu am explicat eu bine: baiatul are certificat de nastere romanesc pe care lam facut la ambasada in italia apoi am luat un titlu de calatorie si am venit cu el in tara,iar problema ,e ca acum pe certificat sau sters din litere...si eu nu stiu daca pot sai schimb certificatul de nastere la noi la judet sau in italia la ambasada de unde ne-a fost eliberat certificatul
buna ziua, certificatul de nastere al baietelului nostru nascut in italia a fost eliberat la ambasada anul acesta...acum suntem in romania si am notat ca pe certificat unele litere sau sters (nu in intregime)cam in 3 locuri pe certificat.Ce trebuie sa fac? mai e valabil sau trebuie sal schimbam si daca da unde ar trebui sal schimbam.mentionez k suntem in romania!sunt speriata ca am inteles ca cei de la pasapoarte sunt foarte severi(vrem sa-i facem si pasaport aici)
va multumesc!