avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate scortanuc

Activitate scortanuc

va multumesc frumos domnule avocat pt. ca aici unde merg numai de anulare se vorbeste, asa am mai citit pe forum ca nu se poate anula dar politia spune ca se anuleaza ,, VA MULTUMESC FRUMOS PENTRU RASPUNS !!!
scortanuc a scris:

sunt in aceiasi situatie daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns mai clar mi sa suspendat permisul luna trecuta pentru alcolemie adica dosar penal 1.80 in sange si mi sa spus de la politie ca permisul va fi anulat dar eu nu am avut niciodata permis in romania permisul lam luat in italia permi profesionist, di asta a-mi castigam salariul sofer , mi-am recunoscut greseala ami pare rau asta este viata merge inainte,, DAR VREAU SA STIU MAI SIGUR DACA PERMISUL SE ANULEAZA DACA NU A FOST LASAT DE AUTRITATILE ROMANE ?? va multumesc frumos pentru raspunsuri !!!


BUNA, ma poate ajuta cineva cu un raspuns mai sigur,, am avut permisul suspendat pentru alcool mi sa facut dosar penal si acum peste tot am-i spune ca se anuleaza permisul, permisul fiind italian nu am avut niciodata permis romanesc, si vreau sa stiu daca politia romana poate anula un permis lasat de alt stat menbru UE, avand in vedere ca eu munceam ca sofer si acuma sunt disperat pentru greseala care am facuto. VA MULTUMESC, !!
sunt in aceiasi situatie daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns mai clar mi sa suspendat permisul luna trecuta pentru alcolemie adica dosar penal 1.80 in sange si mi sa spus de la politie ca permisul va fi anulat dar eu nu am avut niciodata permis in romania permisul lam luat in italia permi profesionist, di asta a-mi castigam salariul sofer , mi-am recunoscut greseala ami pare rau asta este viata merge inainte,, DAR VREAU SA STIU MAI SIGUR DACA PERMISUL SE ANULEAZA DACA NU A FOST LASAT DE AUTRITATILE ROMANE ?? va multumesc frumos pentru raspunsuri !!!