avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate mihai19735

Activitate mihai19735

buna seara.spuneti mi va rog daca nu am sa achit tot odata si sa nu ajung la executare silita as putea plati in rate?sau ar trebui sa merg sa discut cu firma respectiva sa vad daca accepta...
buna ziua din nou.va mai deranjez cu o intrebare.am fost la arhiva sentinta e definitiva si irevocabila trebuie sa platesc suma respectiva.as vrea sa stiu daca e vreun termen pana cand trebuie platita caci in sentinta nu scrie.multumesc anticipat.
recursul a fost in alt judet ar trebui acolo sa merg???????sau la judecatoria unde a fost procesul ....si daca nu ma duc ce se poate intampla asta as vrea sa stiu???multumesc


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieti exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
buna ziua..am avut un proces cu o firma pt lipsa in gestiune.firma a castigat procesul si am facut recurs.recursul sa incheiat de 5 luni dar nu a venit nici o sentinta acasa.ce ar trebui sa fac sa ma duc sa vad sau sa astept pana vine ....daca trebuie sa platesc nu imi vin majorari sau imi trimite pe cap vreun executor judecatoresc chiar daca nu am primit nimic???multumesc anticipat!!!!


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieti exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]