avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate raduu1

Activitate raduu1

Răspuns la discuția contract de munca
Va multumesc.Alt sfat mai aveti?
Răspuns la discuția contract de munca
Eu am primit un exemplar din contractul individual de munca,dar tot nu am siguranta ca este inregistrat.
Ok,decizia angajatorului,dar de ce nu vine? Macar verbal, si in plus treaba cu salariul ,ca nu semnez nicaieri un stat de plata,iar imi da neincredere.
Buna ziua.
Sunt angajat la o firma pe postul de agent vanzari,firma are sediul principal la Bucuresti,eu sunt la punctul de lucru din Iasi.Am fost angajat cu salariul minim pe economie la aceea data,dupa cum stim de la 1 iulie acesta s-a marit.Pana in ziua de azi nu am primit niciun act aditional pt marirea salariului ca sa il semnez,i-am zis asta responsabilului de la Iasi,si a zis sa las totul in seama firmei,abureli si vrajeli.De asta vreau sa imi verific c.i.m,am fost la itm si mi-au spus ca nu au acces la aceste informatii.Mentionez ca nici fluturas de salariu nu primesc,desi nu e obligatoriu,dar nici nu semnez vreun stat de plat.Mi-au spus sa cer o adeverinta de salariat cu salariul brut si net de la firma si asa vad daca am contractul inregistrat.
Daca aveti alte sfaturi pentru problema,va ascult cu mare placere.
Va multumesc.