avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Activitate gaspardoru

Activitate gaspardoru

buna ziua,va rog sa-mi spuneti cum sint platite orele lucrate in zilele de repaus saptaminal(simbata si duminica)si orele suplimentare lucrate peste cele 8 ore normale de lucru zilnic.ce spune legislatia?va multumesc.cu stima
Discuție sporuri
buna ziua, va rog sa ma lamuriti daca in salariul minim la nivel national inscris in cartea de munca sint incluse si sporurile(de vechime,de noapte)sau alte adaosuri.va multumesc.cu stima
Buna ziua, ma numesc Gaspar Ion-Doru si am iesit la pensie in februarie 2015, pensie pentru limita de varsta avand 15 ani lucrati in grupa 1 de munca. Va rog sa-mi spuneti ce recalculare se poate face la pensia mea, in 2016, tinand cont de legislatia in vigoare la zi.
Cu stima, va multumesc.
Răspuns la discuția Pensie pt.grupa 1 de munca
va multumesc pentru raspunsurile primite si pe aceasta cale ii multumesc d-nei Gabriela Pintea care mi-a trimis completarile la anexa 1 si 2 din ordin.acest gest imi da incredere ca mai sint Oameni in tara asta.multumesc inca o data.o zi buna.
Răspuns la discuția Pensie pt.grupa 1 de munca
scanati-l si-l trimiteti.am si eu lupa.va multumesc.
Răspuns la discuția Pensie pt.grupa 1 de munca
va multumesc pentru raspuns.cu respect,va rog,sa-mi trimiteti ordinul 50/1990 cu anexele 1 si 2 ce a fost comunicat angajatorilor dupa 31.08.1994.multumesc.cu stima.adresa:gaspariondoru@ymail.com
buna ziua.am adeverinte si scris in cartea de munca incadrarea in gr.1 conf.ordin50/1990 art.95si 107 in baza legislatiei in vigoare la acea data,legislatie transmisa de ministere angajatorilor.este valabila aceasta incadrare?imi poate trimite cineva ordinul50/1990,anexa1 care are 125 de articole?multumesc.adresa:gaspariondoru@ymail.com