avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate girafa20

Activitate girafa20

Buna ziua! CCC1 s-ar fi terminat pe 27 aug 2015 (luna august nu primesc bani fiind a24a luna...). Am hotarat sa intru in concediu de maternitate din 28 iulie ptr ca sunt gravida cu al2lea copil, urmeaza sa nasc la sfarsitul lui sept. Am luat veniturile pe ultimele 6 luni (atat mi s-a cerut de catre angajator) de la Agentia ptr plati , care au fost de 1200 lei lunar si doresc sa imi spuneti cum se calculeaza si cat ar trebui sa iau lunar pe concediu de maternitate, si apoi cat va fi indemnizatia lunara ptr al2lea copil (optez tot ptr 2 ani)? Multumesc!
Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
salutare. nu am mai scris pe acest forum si recunosc ca am intrat foarte foarte rar sa vad ce se mai petrece pe aici. anul trecut am picat cu 68 de puncte iar anul acesta am fost admis. la juridic 85 de puncte si am mers bine in continuare. sfaturi nu pot sa va dau decat ca este nevoie sa invatati foarte bine codurile, cartile de boroi, udroiu si multe multe grile. adica 500- 600 grile pe zi. asta inseamna multe. apropo timp de 1 an am invatat 7-8 ore pe zi si aici includ si ziua de Craciun,Paste, etc. cam trebuie sa faceti sacrificii dar la final o sa aveti un sentiment tare placut. multa bafta celor care vor da examenul in 2015 si tineti-va de carte.