avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters330266

Activitate ContSters330266

Buna ziua , nu este posibil sa poarte o discutie cu aceasta persoana pentru ca este foarte aroganta si ne este teama daca o va aborda ne vom ingreuna situatia . Dar totusi certificatul medico- legal arata clar ca nu are semne de violenta si ca nu a fost lovita de catre sotul meu .Totusi la ce ne putem astepta in aceasta situatie si ce pedeapsa risca sotul meu ? Este posibil pe declaratia unui martor """""" sa se ajunga la un proces penal ???
Va multumesc !





In data de 5 septembrie 2014 sotul meu a avut o discutie cu o vecina dupa care persoana respectiva la acuzat pe sotul meu ca a lovit-o in zona lombara dupa care a fost chemata politia .
Dupa aproximativ 2 saptamani a fost citat sa dea o declaratie la politie dupa care a fost instiintat ca exista un martor si un certificat medico-legal cu nici o zi de ingrijiri medicale , ( precizez ca in momentul discutiei cu vecina nu a fost de fapt nici o persoana care sa asiste la cele intamplate )
Dupa inca o saptamana a fost din nou citat la politie pentru o inca declaratie si sa i se aduca la cunostiinta ca a fost inceputa urmarirea penala comform art 193 al 1 cp .
Intrebarea mea la ce ne putem astepta in situatia aceasta si ce demersuri putem face ?
Va multumesc anticipat !