avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate MARIOW

Activitate MARIOW

BUNA SEARA , AM O INTREBARE SI MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNS
Anul acesta am cumparat un teren intravilan care in fata acestuia este o statie de autobuz contruita de primarie acum 10 ani ,ce se afla in totalitate pe acest teren dar fara autorizatie de contructie (de ce spun fara autorizatie) petru ca in momentul vanzarii_cumpararii la cadastru a zis ca nu exista nici o constructie ,nici pe proprietatea mea nici pe domeniul public adica nu exista , cCe pot face pentru daramarea aceste constructii care dealfel este un focar de infectie si nu mai este utilizata pentru ca, consiliu judetean a facut mai intrun lateral alta tentativa de statie pe domeniu public care in realitate nu ma deranjeaza
Da este intabulat ,titlu de proprietate si impozitul platit pe acest an ,
i-mi zice ca este in mijlocul tarlalei si ca il da la margine , eu am proprietate pe acel teren nu pe cel din margine . multumesc
am 0,5 ha dat in arenda ,cand se termina contractul de arendare vreau sa il muncesc eu dar i-mi zice ca nu il poate da in acelasi loc unde aveam terenul unde dealtfel am acte de proprietate si platesc impozit la stat , ce pot face in acest caz ?
multumesc
Buna ziua , am un teren in arenda 0,5ha am titlu si platesc impozit acum vreau sa-l muncesc si sa il declar la Apia dar asociatia a zis ca nu il poate da in acelas loc unde am avut.
Au existat probleme de genul ca pers.de la primarie nu au masurat bine si de aceaa s-a judecat cu proprietari de pamant dar in cele din urma tot el a castigat , ce pot face pentru a-mi da pamantul in acelasi loc ?

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament