avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate topolino_2010

Activitate topolino_2010

am datori la 3 banci, 2 nevoi personale si 1 credit ipotecar pe care am axecutaare silita, m-am angajat de curand, intrebarea mea este: pe cat la suta mi se face poprire? eu am inteles ca pe o treime, o treime catre fiecare banca sau o treime impartindu-se la toate trei banci?

multumesc
buna ziua,

am 3 credite la 3 banci, un credit ipotecar pe care mi l-a luat banca prin executare silita, si alte 2 de nevoi personale. m-am angajat de curand, intrebarea mea este: pe cat mi se poate face poprire? am inteles ca o treime, o treime cate fiecare banca sau acea treime se impart la toate 3 banci?

multumesc
Răspuns la discuția executare silita
multumesc frumos .... si scuze daca am fost prea....dur! multumesc din nou
Răspuns la discuția executare silita
imi raspundeti, va rog, la intrebare?

pe ce perioada sunt urmarita, adica, daca nu lucrez aceasta datorie de executare silita se prescrie?
Răspuns la discuția executare silita
pe ce perioada sunt urmarita, adica, daca nu lucrez aceasta datorie de executare silita se prescrie?
buna ziua,

am luat un credit imobiliar, dupa un timp nu l-am mai putut plati si sunt executat silit, acum am gasit de munca si intrebarea mea este, tin sa mentionez ca mai am am un alt credit, de nevoi personale la o alta banca, deci in total am 2 credite, mi se face oprire pe salar, eu neanuntandu-i ca am loc de munca, si daca da, oprire, cat la suta sau imi fac oprire pe tot salariul?

multumesc