avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate zubiy

Activitate zubiy

Am achizitionat de la Telekom o tableta cu abonament de internet.Aceasta s-a defectat si nu a mai putut fi reparata fiind in perioada de garantie.Am trimis-o pentru inlocuire si am primit raspuns ca mi se vor returna banii pe care i-am platit pentru tableta deoarece nu mai esta in stoc.Valoarea tabletei de pe factura este de 900 lei,dar deoarece am achizitionat-o la abonament am platit doar 100 lei.Este corect sa primesc doar cei 100 lei in locul tabletei?
Socrul meu are pensie de invaliditate grad 1 si handicap grav in urma unui AVC.In prezent sotia sa primeste o indemnizatie pentru insotitor,dar doreste sa devina asistent personal.Primarita localitatii unde domiciliaza i-a spus ca in cazul in care renunta la indemnizatia pentru insotitor si devine asistent personal,iar dupa aceea se da vreo lege si AVC nu mai este considerat handicap, nu mai poate reveni la indemnizatia pentru insotitor.Este adevarat sau cei de la primarie nu vor sa o angajeze?Va multumesc!
in zona unde a avut loc accidentul este un fond de vanatoare,iar in momentul accidentului era organizata o vanatoare.Daca dau in judecata administratorul fondului de vanatoare am ceva sanse de reusita?
am avut un accident cu un porc mistret care mi-a iesit in fata si mi-a avariat foarte rau autoturismul.Mentionez faptul ca am doar RCA.Exista vreo sansa sa fiu despagubit?