avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Activitate MariaGeo

Activitate MariaGeo

Răspuns la discuția Dubii decizie presedinte bloc
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Dubii decizie presedinte bloc
Multumesc frumos pentru raspunsuri. Din cate stiu eu fam Popescu a platit pentru tot anul 2014 impozitul aferent locului de parcare. Fam Popescu a depus contestatie la ADP pe cazul lor, noi am depus contestatie pentru atribuire incorecta (nu s-au respectat numerele de ordine ale dosarelor).
Ce ma intereseaza cel mai mult este daca presedintele a actionat corect desemnand in numele A.P. o persoana (adica pe dansul) in vederea atribuirii locului de parcare. In cazul in care dansul a procedat corect va trebui sa ne resemnam, in cazul in care NU a procedat corect ce am putea face, unde am putea contesta? Multumesc!
Buna ziua,
Va scriu in speranta ca poate ma puteti lamuri/ajuta cu o informatie. Din data de 1 nov familia Popescu s-a mutat din bloc pentru a putea sa-si renoveze apartamentul, facand cerere catre administratie/presedentie pentru a fi scosi de la intretinere pe o perioada X. Intre timp, presedintele asociatiei de proprietari a facut sesizare la Biroul parcari cum ca aceasta familie nu mai locuieste in bloc si a propus in numele asociatiei de proprietari chiar dansului sa-i fie atribuit locul de parcare al familiei Popescu. ADP-ul s-a conformat si i-a atribuit locul de parcare presedintelui. Acum s-au depus contestii la ADP si de catre familia Popescu careia i s-a luat locul fara notificare prealabila, si de catre noi care aveam numar de inregistrare dosar mai vechi. Replica ADPului a fost ca a luat in considerare decizia Asociatiei de Proprietari.
Intrebarea mea este daca presedintele a actionat corect, in special propunandu-se singur, neconvocand comitetul sau tabelul cu nominalizarile pentru locurile de parcare, neanuntand pe nimeni din cadrul asociatiei de proprietari. Va multumesc pentru intelegere!