avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Activitate xyz2014

Activitate xyz2014

buna seara! as mai avea o intrebare. lucrez de pe data de 18 noiembrie la o firma. azi in 20 noiembrie am fost la fostul angajator pt decizia de incetare, eu nu mi dadusem demisia etc, au fost niste neintelegeri cu prelungirea mea de contract. decizia de incetare este cu data de 20.11. ma afecteaza cumva cele 2 contracte care se suprapun. se poate razgandi noul angajator in vreun fel. imi cer scuze daca intrebarea pare stupida. am un loc de munca bun si nu as vrea sa l pierd. multumesc!
Răspuns la discuția Prelungire contract de munca
Se pare ca m au pacalit cumva.va multumesc. Mi ati fost de ajutor!
Buna seara!am lucrat cu contact de munca p perioada determinata de la 2.05.2014 pana la 2.11.2014. pe data de 3.11.2014 m am intors la serviciu. am fost pontata 8 ore. contactul de munca incepand cu data de 3.11.2014 nu l am semnat. am lucrat doar in data de 3, apoi nu m am mai prezentat la serviciu si anuntandu i ca nu mai vin. Dupa 2 saptamani m am dus dupa decizia de incetare. ma asteptam sa fie incepand cu data de 2.11.2014 din moment ce nu am mai fost de acord sa semnez noul contract. Mi au spus ca s a facut prelungirea de drept si m au obligat sa semnez o demisie daca vreau decizie de incetare. intrebarea mea este dak se putea anula acel pontaj.