avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters338989

Activitate ContSters338989

s-a inteles , comunic
debitorului nu i mai ramin bani...cred ca va ajunge pe strada...
Se intrevede o executare silita asupra unui imobil pentru nepl;ata sulta . In cazul in care debitorii nu au alta locuinta ce se intimpla ? Dar nu au nici bani pt. plata sulta care este considerabila .
Răspuns la discuția ATRIBUIRE COTE PARTI
da , asa am sa fac , dar acestia se mai pot razgindi ?
Sunt propr. pe 2/3 din imobil . Acum la poartaj pot cere atribuirea intregului imobil piritilor , iara cestia sa ma despagubeasca ? Mie nu-mi trebuie imobilul . Acstia au cerut imobilul in reconventional . se mai pot razgindi ??
mai facem pe dracu"" s-a ales prafu "..........:))
si una si alta
cred ca este o MARE DIFERENTA intre a cere ceva care exista si la care te referi corect , si la o cerere formulata in urma unei minciuni : adica ceri ceva pe care pretrinzi ca l-ai edificatCam asta este diferenta cred eu...
asa fac va tin la curnt . pe 15 am infatisarea
acum pe data de 15 am cred ca ultima infatisare pe tema asta . am sa scot in relief judecatorului toate aceste minciuni sustinute de catre piriti . este inadmisibil sa fim pusi pe drumuri ani de zile din cauza unor haimanale . se mai considera si rude : au adus la interogatoriu un unchi care a declarat sub juramint ca nu este ruda , piritii sustin faptul ca au construit o casa in care eu m-am nascut si am locuit cu bunica ea pina la virstya de sapte ani , exp[ertul tehnic " nu vede " o camera edificata de catre mine ..........spuneti-mi daca eu gresesc in a arata asta judecatoruoui !! GRRESESC ? acsta este obligat sa ia masuri , sau nu ?? asta vreau sa stiu