avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate danbrandan

Activitate danbrandan

va multumesc mult! sarbatori de iarna fericite va doresc ! :o))
domnule thran, in primul raspuns dumneavoastra spuneti: "Daca sunteti trecut jumatati de persoana, sau persoane, desi nu locuieste nimeni in apartament este ilegal" . ce sa inteleg din asta? ca este ilegal ca eu sa fiu "facturat" 1/2 persoana la intretinerea lunara, chiar daca nu locuiesc acolo?!
asa este, nu DlGoe a semnat la instalarea repartitoarelor mele, doar ca nu mi se pare corect ca in lunile de iarna, cu toate ca TOATE caloriferele mele sunt inchise, suma datorata sa oscileze de la luna la luna, de la cateva zeci la peste 100 de lei lunar, sume la care se adauga si citirea lor.
sunt plecat din tara de mai bine de 4 ani, timp in care apartamentul meu de 2 camere din Sect.4 Bucuresti este nelocuit. Sunt pus la intretinerea lunara cu 0.5 persoane (minimum, spune asociatia). Pe timpul iernii insa se adauga incalzirea si citirea repartitoarelor, care pe timp friguros se ridica la 100-200 de lei lunar, chiar daca toate caloriferele sunt inchise !!! Este legal ca eu sa fiu obligat la plata incalzirii si la citirea (electronica) a repartitoarelor ??? va multumesc mult !