avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate DragosNess

Activitate DragosNess

Răspuns la discuția Deschidere afacere cadru MAI
Eu voi fi doar administratorul dar voi avea manager care se va ocupa de tot. Cel mai bine cred ca voi suna la departamentul de resurse. Va multumesc!
Buna ziua, as dori sa deschid o afacere printr-un program de start-up (o firma de fotografie pentru evenimente) iar totodata sunt inscris pentru admiterea la scoala de agenti de politie (M.A.I). Este legal sa pot deschide firma inainte de admitere sau este legal ca dupa admitere si in perioada scolarizarii sa detin firma? Va multumesc!
Buna ziua, as dori sa deschid o afacere printr-un program de start-up (o firma de fotografie pentru evenimente) iar totodata sunt inscris pentru admiterea la scoala de agenti de politie (M.A.I). Este legal sa pot deschide firma inainte de admitere sau este legal ca dupa admitere si in perioada scolarizarii sa detin firma? Va multumesc!
Răspuns la discuția Informatii despre angajat
Va multumesc!
Buna ziua, un angajator in momentul in care angajeaza personal nou poate verifica unde a lucrat cel din urma? Mai exact, poate verifica daca informatiile din CV sunt reale? Daca da, cum se poate verifica?
Răspuns la discuția Comision vizualizare apartament
Va multumesc!
Buna seara, tin sa mentionez ca vreau sa achizitionez un apartament si sunt foarte putine sanse sa-l achizitionez direct de la proprietar, deci sa spunem ca am nevoie de agentie. Sa presupunem ca gasesc un anunt pe internet, imi place apartamentul si doresc sa-l vad fizic. Ma intereseaza daca agentia percepe vreo suma pentru acest lucru? Cum imi recomandati sa procedez? Multumesc.
Va multumesc tuturor !
Buna ziua, lucrez intr-o firma de retail iar in prezent am salariul brut de 1600lei. Anul acesta am absolvit si facultatea de stiinte economice, program de licenta. As dori sa stiu daca firma la care lucrez este obligata sa-mi ofere marire de salariu in cazul in care am studii superioare.
Răspuns la discuția Schimbare buletin
Da, casa e luata inainte de casatorie. Va multumesc !