avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate DeaconeasaA

Activitate DeaconeasaA

Va multumesc pentru sfatul dvs.
Multumesc frumos pentru informatii.
Nu se poate sa legalizez hotararea si sa o trimit la locul lui de munca,pentru instiintare si eventuala poprire? Multumesc anticipat.
Multumesc pentru informatie. Da,il obliga tot pe el sa plateasca cheltuielile de judecata pentru ca am cerut asta in instanta si s-a si aprobat. Dar cum ajunge sa plateasca pensia retroactiv si sa ajunga la zi plus,sa plateasca si cheltuielile?! Toate aceste trebuie sa se rezume in 25% din venit,sau ar trebui sa plateasca altfel?!
Buna ziua! M-am judecat cu tatal copilului meu cu care nu sunt impreuna,pentru custodia si pensia de intretinere a minorului,proces ce s-a incheiat cu urmatoarea decizie:25%din venitul net lunar pensie de intretinere,incepand cu data de 02.09.2016,pana la majorat si ca,tot tatal va compensa cheltuielile de judecata. Acum intrebarea mea este: trebuie sa legalizez hotararea pentru a i se retine din salariu aceasta suma lunara(am inteles ca acum se opreste direct din salariu) ? Cum procedez pentru a primi pensia de intretinere si restul sumei retroactiv si cheltuielile de judecata. De cand trebuie sa inceapa sa plateasca(decizia este pronuntata pe 18.05.2017,iar acasa mi-a ajuns pe data de 20.017.2017?!)Va rog,astept un raspuns,pentru ca sunt nelamurita total. Multumesc.