avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate plesea_enache@yahoo.com

Activitate plesea_enache@yahoo.com

Răspuns la discuția reluarea pensiei de invaliditate
dupa 7 luni
buna dimineata . ma numesc plesea enache in 17 iulie 2016 mi sa taiat pensia de invaliditate , am facut contestatie dupa 7 luni mi sa reluat plata pensie , problema e ca in iulie 2016 cuantumul pensiei era 991 de lei , odata cu reluare plati , mi sa dat doar 910 lei ,e posibil asa sau dupa ce criterii se reia cuantumul pensiei va multumesc















buna ziua,,in urma cu 1,5 ani mi sa aprobat pensie de invaliditate cu dreot de a putea lucra juma de norma,,Dupa 1 an de zile un anume dr NASTASE de la ca maladia parkinson nu e comisie a avut buntatea in ghilimelele de riguare,sa imi va multumesctaie pensia stiind ca nu e vindecabila,,in august 2016 mia taiat pensia spunanduumi sa fac contestatie ca am sa o recuperez,,,,Dupa 6 luni inca nu am primit un raspuns,in conditiile in care eu abia ma pot deplasa,daca poate a cineva sa imi spuna CE AS PUTEA FACE ,,INCET INCET MI SE EPUIZEAZA TOT CE AM AVUT SI NU MA MAI POT INTRETINE va multumesc
Răspuns la discuția buna
nu are nimeni nimic de zis?
Discuție buna
anul trecut am fost pensionat gradul 3 de invaliditate cu boala parkinson. anul acesta am fost la reevaluare ,iar dr nastase a considerat ca aceasta boala se vindeca taindumi dreptul la pensie intrebare,,daca depun conteestatie,, tot acest dr o verifica?
anul trecut cei de la bucuresti miau dat gradul 3 iar dansul anul asta a taiato...ma intreb , daca tot el verifica contestatia mai are rost sa o depun?
si a doua intrebare,,ce cai de atac imi mai raman , stiind faptul ca aceasta boala evolueaza , nu se vindeca dansul a considerat ca sa vindecat in proportiie de 10% anul trecut am avut incapacitate de munca de la 0,,,, la 50 iar anul acesta a trecut de la 0 la 40 ca sa nu mai iau pensie,,va multumesc anticipat






,
Răspuns la discuția punctajul pensie de invaliditate
multumesc de raspuns
Răspuns la discuția punctajul pensie de invaliditate
33
Răspuns la discuția punctajul pensie de invaliditate
multumesc
Răspuns la discuția punctajul pensie de invaliditate
si varsta de 50 de ani si 6 luni
Răspuns la discuția punctajul pensie de invaliditate
buna,, cumulat cu grupa a 2-a am 37 de ani si 3 luni