avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate sorinmihai

Activitate sorinmihai

Si teoretic poti fi la un job bolnav si la altul apt de munca, adica poti avea gips la o mana, si la unul din joburi sa lucrezi de acasa pe un laptop, dar la celalalt sa trebuiasca sa iti iei medical
Pai la al doilea loc de munca nu stie nimeni ca eu sunt in medical la primul. Intreb care sunt consecintele?
Buna ziua, o intrebare la care nu gasesc raspuns: in situatia in care am doua locuri de munca, pot depune concediul medical doar la un angajator?( Nu vreau sa detaliez, nu conteaza). Se poate intampla ceva? La primul job cotizez la OPSNAJ, iar la cel part time la CAS, cred ca se cheama, va rog sa ma iertati daca le-am gresit denumirile. Va multumesc
iarta-mi insistenta, dar cum o sa poata scoate certificat fiscal de la primarie daca apartamentul nu este in evidente?
dar eu o sa pot cumpara apartamentul prin prima casa?si ce demersuri trebuie sa fac sa intru in normalitate? luni ma duc la primarie sa scot un fiscal sa vad ce scrie pe el. va multumesc
tocmai am platiti un avans pentru un apartament in timisoara, iar proprietarul mi-a spus ca el si fostul proprietar si cel dinaintea lui nu au platit niciodata impozit deoarece nu se regaseste pe listele celor de la primarie, este bloc vechi de prin anii 90, este racordat la calor si toate cele. mi-a spus propritarul ca a incercat sa intre in legalitate dar erau multe acte si sa lasat pagubas, in aceiasi situatie se afla toti locatarii, fiscal mi-a zis ca scoate de la primarie si este pe zero ,adica fara datorii, ce pot face sa intru in legalitate ? am inteles ca pe la cadastru sa cer un cf colectiv? ma vor pune sa achit impozitele restante? apartamentul are cf in regula. va multumesc