avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate PETRE17

Activitate PETRE17

Si cu ce ma ajuta avocatul?
Dar a mai intervenit o problema:in CF apare doar casa cu 76 mp.,gradina nu este trecuta in CF.
Dar pina acum de 50 ani a platit impozitul pe 800 mp.,dar repet in CF sunt trecuti doar 76 mp.?
Ce am de facut?
Cum sa procedez?
Multumesc pentru raspuns.Dar proprietarul nu vrea sa-l evacueze ai este frica de el l-a amenintat verbal si spune ca dupa ce devin eu proprietar sa-l evacuez eu.
Multumesc pentru raspuns,am inteles.
Dupa ce terminam actele si devin proprietar daca nu vrea sa-si ia tot ce are in curte si nu vrea sa paraseasca casa unde trebuie sa ma adresez,ce trebuie sa fac?
Actualul proprietar nu l-a trimis sa plateasca impozitul,el a platit singur a trimis 3 oameni sa plateasca impozitul ca ulterior sa-l dea in judecata pe actualul proprietar iar cei 3 vor fi martori in proces ca sa-i dea banii inapoi pe impozitul platit.
In casa care a ocupato abuziv,in gradina a pus legume,si-a adus gaini,dupa ce Isi face succesiunea,apoi fac actele de vinzare-cumparare,iar eu il pot da afara iar el nu vrea sa iasa din casa invocind motivul ca a investit in casa vrea banii investiti in casa inapoiati,vrea banii ce a platit impozitul pe 5 ani inapoiati?
Ii dau banii inapoi?
Ce este de facut?
Multumesc pentru raspuns.Pe avocat nu i-a spus nimeni ci el a mers sa plateasca impozitul.Avocatul a platit impozitul crezind ca proprietarul nu mai vine din strainatate iar el sa fie proprietarul casei cu impozitul platit pe 5 ani.Nu avocatul a platit impozitul ci a trimis 3 persoane sa-i plateasca,ca eventual cu cei 3 martori poate sa-l dea in judecata este posibil?
Deci proprietarul(este singurul copil la parintii lui decedati amindoi)nu il poate evacua doar dupa ce isi face succesiunea?
Buna seara.O sa cumpar o casa,iar in casa pe care o cumpar a ocupato un avocat inteleginduse verbal(nu scris)cu actualul proprietar sa-l lase sa se foloseasca de casa si gradina.Actualul proprietar a depus actele de succesiune dar nu sunt terminate,iar avocatul(cel ce a ocupat casa)nu mai vrea sa paraseasca casa.Iar avocatul a platit impozitul la casa pe 5 ani.Nefiind inca terminata succesiunea actualul proprietar poate sa-l scoata din casa pe avocat?Cum sa-l scoata?Ce forme legale sunt in situatia actuala?
Am inteles,va multumesc.
Buna seara.Va multumesc pentru raspuns,dar blocul nu are asociatie de proprietari.
Iar la Primarie lucreaza cumnatul sau de 10 ani,are pile nu rezolv nimic!