avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate danielau

Activitate danielau

Am trecut in luna august 2015 pe podul de la Fetesti si am achtat prin sms.
Din neatentie am gresit numarul de la masina gen B 11 ROS in loc de B 22 ROS .
Am primit confirmarea mesajelor , totul a fost ok.
Acum am primit amenda prin posta ca nu am platit taxa.
Exista vreo posibilitate sa fac dovada ca eu am platit si am gresit sms-ul sau trebuie sa platesc amenda?
Pe procesul verbal scrie ca se plateste jumatate in 48 de ore de la primire dar nu am semnat de primire, l-am gasit in cutia postala unde zacea de 3 zile....
Va multumesc pentru atentie! O zi minunata!
Fiica mea este studenta si locuieste in chirie intr-o garsoniera singura.Beneficiaza de ajutor de incalzire? Trebuie sa isi faca domiciliul la adresa respectiva ?Factura nu este pe numele ei.
Va multumesc
Răspuns la discuția Cumparare
are 20 ani
Discuție Donatie bani
buna seara,
mama mea vrea sa imi doneze niste bani sa cumpar un apartament si acest lucru se va consemna in contractul de vanzare-cumparare . Eu mai am un frate.Si lui i-a dat aceeasi suma de bani dar nu apare in nici un act .S- ar putea sa am probleme la succesiune?
Discuție Cumparare
Buna seara
Vreau sa cumpar pentru baiatul meu un apartament pe numele lui.
Se poate prevedea in actul de vanzare cumparare sa nu poata face acte de dispozitie fara acordul scris al meu?
Răspuns la discuția vanzare .....daca ai ipoteca
Multumesc mult.
Dureaza mult pana ridica banca ipoteca, dupa ce s-a facut plata?
Răspuns la discuția vanzare .....daca ai ipoteca
In momentul in care plateste solicita ridicarea ipotecii.Banca poate sa refuze??
Buna seara
As dori sa cumpar un apartament dar proprietarul mi-a spus ca are ipoteca .
ar vrea ca eu sa ii dau avans , sa facem un act la notar o promisiune de vanzare cumparare , el sa isi plateasca ipoteca( insotit de mine ca eu sa vad ca asta face cu banii) si apoi incheiem vanzarea cumpararea.
Ce riscuri exista?